Organizasyona yaklaşık 180 sporcu katılacak. Ege Bölgesi'ndeki genç sporcular, farklı şehirlerden gelen takımlarla mücadele edecekler. İzmir, Aydın, Afyon, Uşak, Muğla, Denizli, Kütahya ve Manisa'dan gelen gençler, kendi illerini temsil edecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, ilk kez düzenlenecek olan bu organizasyonla gençlerin spor yapma ve rekabet etme imkânlarını artırmayı hedefliyor. Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü de bu etkinliğin koordinasyonunu üstlenerek gençlerin sporla buluşmasına öncülük ediyor.

“Dökme ve varilli zeytinyağı ihracat yasağı hemen kaldırılmalı” “Dökme ve varilli zeytinyağı ihracat yasağı hemen kaldırılmalı”

Farklı branşlarda yarışmaların düzenleneceği etkinlikte genç sporcular, 3x3 Basketbol, Masa Tenisi ve Futbol müsabakalarında ter dökecekler. Gençlik Merkezleri Arası Spor Ligi Ege Bölge Finali, 23-28 Nisan tarihleri arasında Aydın Davutlar Efeler Gençlik Kampı'nda gerçekleşecek. Bu tarihler arasında gençler, hem rekabetin heyecanını yaşayacak hem de sporun birleştirici gücünü deneyimleyecekler.

Kaynak: HABER BÜLTENİ