Germencik Belediyesi’nin obezite ile mücadele ve vatandaşların sağlıklı beslenmelerini sağlamak amacıyla başlattığı ücretsiz diyetisyen hizmeti devam ediyor. Ücretsiz diyetisyen uygulaması kapsamında Beslenme Danışmanlığı ve Diyetisyenlik Hizmeti, Germencik ve Ortaklar Mahallesi’ndeki Kültür, Sanat ve Spor Merkezi’nde vatandaşlara sağlıklı şekilde kilo vermeleri için destek oluyor.

ÇEŞİTLİ SEBEPLERLE DİYETİSYENLİK HİZMETİ ALAN VATANDAŞLAR MEMNUNİYETLERİNİ DİLE GETİRİYORLAR

Germencik Belediyesi tarafından uzman diyetisyen rehberliğinde başlatılan diyetisyenlik ve beslenme danışmanlığı hizmeti oldukça büyük ilgi görüyor. Germencik ve Ortaklar’da hizmete giren kültür, sanat ve spor merkezinde hizmet veren diyetisyenlik merkezine kilo vermek için gelen vatandaşların yanı sıra organ nakli olan, mide ve sindirim sistemi problemi yaşayan, şeker, tansiyon ve kolesterol gibi sağlık sorunları yaşayan birçok vatandaş da çeşitli sebeplerden dolayı merkeze büyük ilgi gösteriyor. Kimi yerlerde yüksek ücretler ödenerek alınan böylesi bir hizmeti ücretsiz bir şekilde hizmete sunan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’e teşekkür eden vatandaşlar memnuniyetlerini dile getiriyor.

DİYETİSYENLİK HİZMETİNDEN NASIL YARARLANILIYOR?

Beslenme Danışmanlığı ve Diyetisyenlik Hizmetinden yararlanmak isteyenler 0537 561 3033 numaralı telefonu arayarak randevu alabiliyor. Daha sonra kan tahlilleri ile birlikte merkezlere gelen vatandaşların boy ve kilo ölçümleri yapılarak kişiye özel belirlenen diyet programı sunuluyor.

FUAT ÖNDEŞ “DİYETİSYENLİK VE BESLENME UZMANLIĞI HİZMETİ MODERN HAYATIN OLMAZSA OLMAZI DURUMUNDA”

CHP’li Karakoz’dan iktidara emekli maaşı tepkisi CHP’li Karakoz’dan iktidara emekli maaşı tepkisi

“Günümüzde fastfood, hazır gıda vb. gibi tüketimin artması paralelinde ciddi sağlık sorunlarının artmasına yol açtığı hepimizin malumudur. Bu çerçevede sağlıklı beslenme ve diyet kavramı son yıllarda büyük önem kazanmaktadır. Germencik Belediyesi olarak bizler de bu öneme binaen Germencik ilçe merkezimiz ile Ortaklar Mahallemizde açtığımız iki adet Kültür, Sanat ve Spor Merkezimizde Diyetisyenlik ve Beslenme Danışmanlığı birimi oluşturarak uzman diyetisyen istihdam ettik ve bu anlamda vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladık. Tamamen ücretsiz bir şekilde uzmanımız vatandaşlarımıza destek vermekte ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetimizi geliştirerek halkımızın sağlığına katkıda bulunmak için bu gibi çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.”

Kaynak: HABER BÜLTENİ