Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı birinci toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.

Ek gündemle birlikte toplam 39 maddenin görüşüldüğü toplantıda, Başkan Çerçioğlu’nun seçim vaatleri arasında yer alan ağız ve diş sağlığı merkezi ile göz hastanesi projeleriyle ilgili maddeler dikkati çekti.

Meclis, ağız ve diş sağlığı merkezi ile göz hastanesinin açılması için gereken tüm iş ve işlemleri yapmak, bu konuyla ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla yapılacak protokolü imzalamak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yetki verilmesini kararlaştırdı.

EGE ET’İN SERMAYESİ ARTIRILACAK

Eski otogar alanı temizlendi, Başkan Yetişkin çalışmaları yerinde inceledi Eski otogar alanı temizlendi, Başkan Yetişkin çalışmaları yerinde inceledi

Toplantıda, belediye iştiraki Ege Et Mamulleri Yem ve Yağ Sanayi Anonim Şirketi’nin sermaye artırımına ilişkin gündem maddesi de Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.

Meclis, komisyonlardan gelecek maddeleri görüşmek için 16 Mayıs Perşembe günü ikinci kez toplanacak. 

Kaynak: HABER MERKEZİ