Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Filiz Özdemir'in haberine göre,  Nazilli’de bulunan Hizmet –İş Aydın Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu Hangar Kafe’de yapıldı. Genel kurula Hizmet –İş Sendikası Genel Başkan Vekili Halil Özdemir, İzmir Şube Başkanı Gültekin Şimşek, Manisa 2 Nolu Şube Başkanı Tekin Turgut, Denizli Şube Başkan Yardımcısı Muhammet Ali Oğuz, Genel Merkez Kadın Komite Başkanı Arzu Tekin, Kamu Sen Aydın İl Başkan Vekili Engin Tulumbacı, Medya –İş Sendikası Aydın İl Başkanı Ümit Özmen ve sendika üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan kurulu oluşturuldu.

“İŞÇİLER İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRECEK”

Genel kurulda konuşan Halil Özdemir taşeron şirkette çalışan üyelerin sendikalı olduktan sonra toplu iş sözleşmesi yaptıklarını hatırlatarak “Eksikliklerimize rağmen işçilerimizin hakları için mücadele ediyoruz. Sendikamıza üye olmayan işçiler için bile mücadele ettik. 2019’da İstanbul’da 20 bin arkadaşımızı işten attılar. 8 ay Büyükşehir Belediyesi’nin önünde eylem yaptık ve bu süreçte işçilerin ihtiyaçlarını karşıladık. Bolu’da temizlik işçilerini önce Hizmet –İş’ten istifa ettirip kendi sendikalarına üye yaptılar sonra işten attılar. Orada da bir ay boyunca eylem yaptık ve Ankara’ya kadar yürüdük. En sonunda belediye başkanı pes etti ve işçileri yeniden işe aldı. Hangi sendikaya üye olursa olsun işçiler için mücadele ediyoruz. Yerel seçimden sonra gerek CHP’li gerekse DEM’li belediye başkanları baskıya ve işten çıkarmaya başladı. Bütçe bahanesiyle işçileri işten çıkarıyorlar. Kendi adamlarını alıyorlar. Yalova’da 700 kişiyi çıkardılar. Bütün şehrin hizmetlerini bu işçiler yapıyor. Bazı belediye başkanları ise işçilerin Hizmet -İş Sendikası’nda kalmasını kabul ediyorlar ama maaşları düşürmek istiyorlar. Buna izin vermeyiz. Mücadelemiz devam edecek. Belediyelerde, KİT’lerde, hava meydanlarında çalışanların mevsimlik işçilerin kadroya alınması için uğraşıyoruz. İkramiyelerinizin artması, kıdem tazminatındaki sınırın kaldırılması için çabalarımız devam edecek” dedi.

Aydınlı şoförden örnek davranış Aydınlı şoförden örnek davranış

YÖNETİM KURULU OLUŞTU

Kongrede konuşan Ahmet Turan ise “ İşçi haklarını savunmak için buradayız. Her bir işçi kardeşimiz milletimizin birliğini ve gücünü temsil ediyor. Haklarını savunmak bizim en büyük sorumluluğumuzdur. Hep birlikte daha güçlü ve kararlı adımlar atacağız. Dünyanın her yerinde ezilen kardeşlerimizin sesi olmak boynumuzun borcudur. Adaletin ve eşitliğin savunucusu olmalıyız. Bugün yeni bir başlangıç yapıyoruz. Sendikamızın geleceğini inşa ederken, geçmişteki başarılarımızdan aldığımız güçle daha büyük hedeflere ulaşmak için çalışacağız. Kongremize katılan her birinize teşekkür ediyorum. Unutmayalım ki atalarımızın mirası olan bu vatanı daha yaşanabilir hale getirebilmek için her birimiz üzerimize düşeni yapacağız” şeklinde konuştu. Ahmet Turan başkanlığındaki yönetim kurulunda Atilla Baykan ve Yasemin Saner, Denetleme Kurulu’nda Nazmi Ceylan, Yağmur Mola, Sevcan Demirağ, Disiplin Kurulu’nda Gürcan Güzel, Salim Işıktepe, Yasin Cengiz yer aldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ