Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, belediyenin şahıslar ve özel işletmelere olan borcunu sıfırladıklarını bildirdi.

İlçedeki esnaf odası başkanları ve belediye meclis üyelerinin katılımıyla makamında basın toplantısı düzenleyen Kaya, “İncirliova Belediyesi’nde bugün güzel bir gün yaşıyoruz. Öncelikle muhasebe ekibime çok teşekkür ediyorum. 5 yıl önce seçildiğimizde zor bir durumda belediye devralmıştık. Tasarruf yaptık. İşçi ve memur borcumuzu bitirdik. Bugün de esnafımıza olan borcumuzu sıfırlıyoruz. Kamuya 31 milyon dolayında bir borcumuz var. Bugün 6 milyon esnaf borcumuz kapanıyor. Kamu borcunu da kapatırsak sıfır borçla seçime gideceğiz inşallah.

Göreve geldiğimizde İncirliova esnafından alışveriş yapmak zordu. Kimse mal vermiyordu. Biz de tasarruflarla belediyenin önünü açtık. Hiçbir esnafımız bizi mağdur etmedi. Herkesin borcunu düzenli bir şekilde ödedik. Bundan sonraki çalışmalarımızda İncirliova’da daha güzel yatırımlar yapacağız. Büyükşehir’i de alacağız inşallah. Devletin yatırımlarını İncirliova’ya akıtıp ilçemizi daha güzel bir şehir yapacağız” dedi.

“İNCİRLİOVA’NIN HER YERİNDE VARIM”

“Göreve geldiğimde borç miktarı kamu dâhil o günün 38 milyonuydu” diyen Kaya, şöyle konuştu: “Bu süreçte İncirliova’da çok iş yaptım. 140 bin metrekare yol yaptım. Parklar, düğün salonları yaptım. Hangar’ı açtık. Belediyenin imkânlarıyla bu işleri başardık. Bir yerden kredi alıp yapmadık. 5 yılda yaptığımız yatırım, 120 milyon lirayı geçiyor. Sahada sıkıntımız yok. İncirliova’nın her yerinde varım. Köyünde varım, garibanın cenazesinde, düğününde varım. Allah nasip ederse iyi bir şekilde seçimi alacağım. İYİ Parti’deyken kimseden destek almadım, Büyükşehir’den destek almadım, İYİ Parti’den almadım. Kendi belediyemizin tasarruflarıyla bu işi başardık. Şu anda iktidar partisinin belediye başkanıyım, 9 buçuk milyonluk bir destek aldım. Bugün 2 milyon 400 bin lira daha geldi. Çöp kamyonu alacağız.”

PROJELERİNİ ANLATTI

Meyve üreticilerine kritik uyarı Meyve üreticilerine kritik uyarı

Konuşmasında önümüzdeki dönemde gerçekleştirmeyi planladığı hedeflerden söz eden Kaya, “Yeni dönemde Sandıklı Mahallemizin kanalizasyon sorunun çözmek istiyoruz. İnşallah seçimi alırsak birinci yatırımımız o. Mustafa Bey’le beraber Acarlar Sebze Hali’ni yapacağız. Üniversite getireceğiz. Meydan projemiz var. Dereağzı civarında 600 dönüm alanımız var. Spor alanları, bisiklet yolları, kahvaltı salonları çalışmamız olacak. Mustafa Bey’le oturduğumuzda o da anlatacak İncirliova’ya yapacaklarını. Çok güzel bir yatırım olacak. Çakırbeyli gibi üretici pazarı kurmak istiyorum. Bütün Aydın oraya gelip yöresel ürünleri alabilecek. Güzel bir pazar yeri kazandırıyoruz. Ama önemli olan üniversite tabii” açıklamasında bulundu.

“BAŞARACAĞIZ”

İncirliova’da Cumhur İttifakı olarak hiçbir sıkıntılarının olmadığına dikkati çeken Kaya, “Allah’ın izniyle bu işi başaracağız. Benim sevdam İncirliova. Ömrüm olursa ilçemize hizmete devam edeceğim” diye konuştu.

Toplantıya AK Parti İlçe Başkanı Ali Kaykı, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ercan Uçak, Şoförler Odası Başkanı Eyüp Salık, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ersin Darcan, Kahveciler Odası Başkanı Fikret Duran, Ziraat Odası Başkanı Oğuzhan Ülgüdür ile belediye meclis üyeleri de katıldı. KIVANÇ UĞUR

Kaynak: HABER MERKEZİ