EÜ Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Seminer Salonunda düzenlenen sertifika törenine Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şebnem Tavman, İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Müdürü Nuriye Dezcan, EGESEM temsilcileri, akademisyenler ve eğitim gören kadınlar katıldı. Törende konuşan Prof. Dr. Tavman, eğitime destek veren öğretim üyelerine, eğitimcilere, katkı sağlayan sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti.

Kuşadası sahilleri konforlu ve hijyenik tatilin adresi olmayı sürdürüyor Kuşadası sahilleri konforlu ve hijyenik tatilin adresi olmayı sürdürüyor

Kadın girişimcilerin başarılarından memnuniyet duyduklarını ifade eden Prof. Dr. Tavman, “Bu programın oluşturulması bir fikirle başladı, bu fikirdeki hedefimiz e-ticareti geliştirmek ve bunu daha yaygın hale getirmekti. Bu noktada özellikle kadın emeğinin değerlendirilmesi ve daha fazla e-ticaretten yararlanılması düşüncesiyle harekete geçtik. Eğitim programımızın düzenlenmesinde bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’a çok teşekkür ederim. Ayrıca eğitim programını başarıyla tamamlayan kadın girişimcileri tebrik ediyor, e- ticaret hayatında başarılar diliyorum” dedi.

Aldıkları eğitimi değerlendiren kursiyerler ise e-ticaret eğitiminin iş hayatlarında yeni bir yol çizmeleri konusunda yardımcı olduğunu ifade ettiler. Ayrıca eğitim gören kadın kooperatifçiler de kendi kooperatifleri için e-ticaret eğitimi sayesinde yeni bir kapılar açıldığını söyledi. Eğitime katılan kadın girişimcilerden Serap Diken, “Eğitim öncesinde sosyal medyadan kendi ürünlerimin satışını yapıyordum fakat zaman zaman hesabımı dondurup daha sonra aktif hale getiriyordum bu durum istikrarsızlığa sebep oluyordu. Eğitim sonrasında bu durumu nasıl aşabileceğimi ve satışlarımı farklı alanlarda devam ettirebileceğimi öğrendim. Benim için yeni bir ufuk oldu” dedi. Eğitime katılan diğer katılımcılardan Şüküre Çelik ise, “Ben ev hanımıyım, bu eğitim benim ev içi üretimlerimi nasıl pazarlayacağım konusunda yol haritası çizmeme yardımcı oldu. Kadın girişimcilere verilen bu desteğin artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

Girişimci kadınlar sertifikalarını Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şebnem Tavman’ın elinden aldı. (HABER MERKEZİ)
 

Editör: ERDAL GÜNDÜZ