Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  Her 2 kişiye bir aracın düştüğü Aydın’da Salı günleri kurulan pazar nedeniyle trafik yoğunluğu daha da artıyor. Toplu taşıma araçlarınca yoğun olarak kullanılan Egemenlik Bulvarı başta olmak üzere Zafer Meydanı ile Doğu ve Batı Gazi Bulvarı’nda araç sürücülerinin yoğun korna kullanımı, gürültü kirliliğini ileri seviyelere taşıyor. Aracını gelişigüzel park edip giden sürücüler ise trafik keşmekeşini daha da artırıyor.

KORNA SESLERİNDEN USANDILAR

Trafik yoğunluğunun getirdiği gürültü kirliliğinden rahatsız olan çevre sakinleri, “İçinde bulunduğumuz sıcak günlerde kapı pencere açamaz hale geliyoruz. Egemenlik Bulvarı’ndaki gürültü kirliliği özellikle Salı günleri had safhaya ulaşıyor. Duraklara yolcu almak için giren minibüs sürücüleri ardı ardına korna çalarak gürültü kirliliğine neden oluyor” sözleriyle rahatsızlıklarını dile getirdi.

EMNİYET’E ‘KORNA DENETİMİ’ ÇAĞRISI

Üçüncü üniversitesinden mezun oldu Üçüncü üniversitesinden mezun oldu

Vatandaşlar, sürücülerin gereksiz yere korna çalmaması ve İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin güzergâhta ‘korna denetimi’ yapması çağrısında bulundu. 

Kaynak: HABER MERKEZİ