Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Filiz Özdemir'in haberine göre; Nazilli protokolü Kurban Bayramı dolayısıyla çeşitli kurumları ziyaret ederek personelleriyle bayramlaştı. Heyet babalar günü dolayısıyla Nazillili şehit Adnan Karakaya’nın babası Ali Haydar Karakaya’yı evinde ziyaret etti. Programa İlçe Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik, İlçe Emniyet Müdürü Şafak Yıldırım ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Refik Özsoy katıldı. İlçe Jandarma Komutanlığı’nda başlayan ziyaretler, Asayiş Büro Amirliği, Haluk Alıcık Huzurevi, Nazilli Devlet Hastanesi Acil Servisi, Hürriyet Polis Merkezi, İtfaiye ve 112 Acil Servis ziyaretiyle son buldu.

BABALAR GÜNÜNDE ŞEHİT BABASINA ZİYARET

Başkan Kıvrak: Çine halkımızın önerileriyle ilçemizi daha ileriye taşıyacağız Başkan Kıvrak: Çine halkımızın önerileriyle ilçemizi daha ileriye taşıyacağız

Program kapsamında 25 Temmuz 1994 tarihinde Mardin’de teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan J. Er Adnan Karakaya’nın Yeşil Mahalle’deki babaevi ziyaret edildi. Şehidin babası Ali Haydar Karakaya tarafından karşılanan heyet baba Karakaya ile sohbet ederek bayramını kutladı. Kaymakam Arısoy programa ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Kurban Bayramı vesilesiyle bayramda görev alan memurlarımızı ve huzurevinde kalan büyüklerimizi ve şehit yakınını ziyaret ediyoruz. Büyüklerimin ellerini öpüp hayır dualarını almaya ve bayramlarını tebrik etmeye geldik. Bayramlar sevinç demek. Dolayısıyla tüm Nazilli’mize hayırlı bayramlar temenni ediyorum”şeklinde konuştu.

Kaynak: HABER BÜLTENİ