3’üncü Efeler Gastronomi Festivali’ne başvurular başladı 3’üncü Efeler Gastronomi Festivali’ne başvurular başladı

Yaz döneminde denizi, kumu, güneşi, tarihi ören yerlerine yakınlığı, kaliteli tesisleri ve doğal güzellikleriyle milyonlarca turistin tatil yapmak için ilk tercihi olan Kuşadası, kış sezonunda da spor turizmiyle ön plana çıkmaya başladı. Başkan Ömer Günel’in göreve gelmesinin ardından kent genelinde gerçekleştirilen alt ve üstyapı yatırımlarıyla çehresi değişen Kuşadası, özellikle kulüplerin akademi takımlarının kamp yapmak için listesinde ilk sırada yer alıyor. Kuşadası Belediyesi tarafından sporun her branşına verilen kesintisiz destek ve sahip olunan tesislerin yıl boyunca bakımlı olmasıyla kulüplere birçok avantaj sunan Kuşadası’nda, spor turizminin yaygınlaşması kent ekonomisine de önemli bir katkı sağlıyor.

Kuşadası son olarak başta Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe gibi Türk takımlarının yanı sıra aralarında dünya futbol devleri olan Inter ve Juventus kulüplerinin altyapı oyuncuları ile çeşitli basketbol takımlarının sporcularının bulunduğu yaklaşık 4 bin 500 kişilik bir kafileyi ağırladı. Kentte, bir hafta boyunca kalan sporcular 25 bin geceleme yaptı. Antrenman yapmak ve maçlarını oynamak için Kuşadası Belediyesi’nin Davutlar Mahallesi’nde bulunan Yüksel Alkışlı ve Uğur İnan Kapalı Spor Salonu’nu kullanan sporcular, Kuşadası’ndan memnun bir şekilde ayrıldı.

YILIN 4 MEVSİMİNDE FARKLI SPORLAR YAPILABİLİYOR

Kuşadası yılın 4 mevsiminde de ziyaretçilerine sporun farklı alternatifleriyle ilgili birçok seçenek sunuyor. Özellikle Akdeniz ikliminin tüm güzellikleri ile yaşandığı kent, sahip olduğu doğal mağara ve resiflerin yanı sıra uçak batığı ile de dalış tutkunlarının vazgeçemediği yerlerin başında geliyor. Bunun dışında Kuşadası’nda yıl boyunca yamaç paraşütü, bisiklet, trekking (doğa yürüyüşü), yüzme, sualtı fotoğrafçılığı ve kitesurfing gibi farklı etkinlik ve sporlar da yapılıyor.
 

Kaynak: HABER BÜLTENİ