“Büyük değişimlerin küçük dokunuşlarla başlayacağına” inanan Kuşadası Belediyesi tarafından yürütülen kent estetiği çalışmaları kapsamında turizm sezonunda binlerce yerli ve yabancı turiste hizmet veren taksi durakları yenilenirken, “müzik kenti” kimliğine uygun tasarımlar ise dikkat çekiyor.

Çine Belediyesi, şehrin her noktasında çalışmalarına devam ediyor Çine Belediyesi, şehrin her noktasında çalışmalarına devam ediyor

ESTETİK DEĞİŞİM TAKSİ DURAKLARI İLE BAŞLADI

Başkan Ömer Günel’in göreve gelmesinin ardından kente estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında kentin merkezi noktalarında bulunan tüm taksi durakları yenilendi. Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekibi tarafından tasarlanan ödüllü yeni duraklar özgün ve estetik görünümleri kadar taksici esnafının çalışma koşullarına sunduğu katkı ve konfor ile de memnuniyet yaratıyor. İçerisinde dinlenme alanı, mutfak ve tuvaletin de bulunduğu özel tasarımlı prefabrik duraklar, taksici esnafına yerli ve yabancı turistlere daha konforlu hizmet verme olanağı sunuyor. Geçmişte farlı renk ve tasarımları ile görüntü kirliliğine neden olan taksi duraklarının uluslararası sembol ve standartlara kavuşmasını sağlayan tek tip tasarımlı işlevsel duraklar kent turizmine de katkı sunuyor. Taksi duraklarının yenilenmesinden büyük bir memnuniyet duyan taksici esnafı ise yolculara çok daha iyi koşullarda hizmet vermeye başladıklarını belirterek Başkan Ömer Günel’e teşekkür ediyor.  

MÜZİK KENTİ KİMLİĞİ NOTA DESENLİ KENT MOBİLYALARI İLE GÜÇLENİYOR

Başkan Ömer Günel tarafından 6 yıllık aranın ardından 2019 yılında yeniden kente kazandırılan Altın Güvercin Beste Yarışması ve turizm sezonunda düzenlediği kaliteli konserler ile Kuşadası’nı müzikle anılır bir kent haline getiren Kuşadası Belediyesi, “müzik kenti” kimliğini sokaklara taşımaya devam ediyor. Bu kapsamda Kadınlar Denizi Mahallesi’nde yapılan müzik temalı Altın Güvercin Müzik Parkı’na, yine müzik temasıyla düzenlenen 3. Uluslararası Neopolis Heykel Sempozyumu ile kente kazandırılan 4 heykeli yerleştirerek parkın etrafını nota figürlü çitlerle çeviren Kuşadası Belediyesi, son olarak tarihi sur duvarlarının etrafına da nota figürlü çitler yerleştirdi.

Geçtiğimiz dönemde duvarları Türk Edebiyatının usta kalemlerinin mural adı verilen duvar resimleri ile renklendirilen Sevgi Sokak’ta bulunan tarihi sur duvarlarının etrafına yerleştirilen nota figürlü çitler, esnaf ve vatandaşlar tarafından beğeni ile karşılandı. Çitler bir yandan tarihi surların tahrip edilmesini ve zarar görmesini engellerken bir yandan da taşıdığı müzik teması ile Sevgi Sokak’ın atmosferine neşe ve estetik kattı.

Kaynak: HABER BÜLTENİ