Kuşadası'nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlatmak için Samsun'a çıkışının 105'inci yıl dönümü kutlamaları kapsamında, Ege Üniversitesi (EÜ) Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümü Ekin Dans Topluluğu, muhteşem bir gösteri sundu. Kuşadası Belediyesi tarafından hizmet binası önünde düzenlenen danslı tiyatroyu çok sayıda Kuşadalı'yla beraber Başkan Ömer Günel, belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri de izledi.

Kuru meyve sektöründe ihracat şampiyonlarının ilk 11’inin 10’u Egeli Kuru meyve sektöründe ihracat şampiyonlarının ilk 11’inin 10’u Egeli

Kuşadalıların yoğun ilgi gösterdiği 72 dakikalık etkinlikte, izleyicilere Türkiye’de Cumhuriyetin kuruluşundan bu döneme kadar olan kültürel değişim ve gelişmeler farklı yörelere ait halk oyunları eşliğinde anlatıldı. İlgi ve merakla izlenen gösteri, dönemin havasını yansıtan kostümleriyle de dikkat çekti. İzmir İktisat Kongresi'yle ekonomide yapılan değişiklikler, Nazilli Basma Fabrikası’nın açılması ve köy enstitülerinin kurulmasını işleyen danslı anlatım sonunda, Başkan Ömer Günel, EÜ Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öcal Özbilgin’e teşekkür plaketi verdi.

Kaynak: HABER BÜLTENİ