Saatçı, 24 saatlik Eğitim Maratonu'nu değerlendirdi Saatçı, 24 saatlik Eğitim Maratonu'nu değerlendirdi

Kuşadası Belediyesi’ne ait ARYA A.Ş. bünyesinde hizmet verecek olan “Maffy Caz Club” ve “Ada Sunset Beach Club” kapılarını misafirlerine açtı. Türkmen Mahallesi Gazi Beğendi Bulvarı’nda Kuşadası’nın eşsiz manzarası ve canlı caz müzik performansları eşliğinde lezzetli yiyecek ve içeceklerin yer alacağı mekan, düzenlenen bir kokteyl ile açıldı. Açılışa Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve eşi Duygu Gül Günel, KUSAV Başkanı Levent Köylü, siyasi partilerin temsilcileri, meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve basın mensupları katıldı.

Açılışta konuşan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, kentin turistik rotalarını ön plana çıkartarak Kuşadası’nın turizm rotalarını genişletmek amacıyla çalıştıklarını belirterek “Biz kentimizin en iyi noktalarını turizme kazandırmak için çalışıyoruz. Burası eskiden Sunset plajı olarak çok güzel ve canlı bir plajdı. Zaman içerisinde Kuşadası’nın gündeminden çıktı. Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Ada Asansör Retoran’ı açtıktan sonraki hedefimiz burayı yeniden turizme kazandırmak oldu. Kapalı alandaki eski binayı değerlendirerek caz kulüp haline getirdik. Kuşadası’ndan çıkmış ve dünyada önemli bir caz sanatçısı olan Ahmet Muvaffak Falay’ın anısını yaşatmak için buraya ‘Maffy’ ismini verdik. Kış mevsiminde de keyifle vakit geçirilebilecek bir mekan oldu. Yaz sezonunda ise plaj işletmesini açtık. Burası gündüz Sunset Plajı olarak, akşam ise Maffy Caz Kulübü olarak misafirleri ağırlayan bir mekan oldu. Ayrıca burada yemek ve içecek servisi de yapılıyor. Bu alanın altına yaptığımız plaj çok yakıştı. Ayrıca mekanı ziyaret eden misafirler alanın yakınında yer alan botanik park olarak ilan ettiğimiz endemik bitki tülüşah’ın yetişme alanını da ziyaret edebilecekler. Burası Kuşadası’nın güneşin en güzel battığı bir yer. Kuşadası’na kazandırmakta mutluyuz.”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise Kuşadası’nın Türkiye’deki en önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu belirterek “ Kuşadası’na kazandırılan bu yeni mekan herkes için çok güzel oldu. Kentin manzarasının da en güzel görüldüğü bu yerde umarım misafirler keyifli vakit geçirirler. Kuşadası Belediye Başkanımız Ömer Günel ile Kuşadası halkına, Aydın halkına tüm gücümüzle hizmet etmeye devam ediyoruz. Başkanımızla birlikte 18 saati aşkın çalışıyoruz. İnşallah daha uzun yıllar boyunca Başkan Ömer Günel ile birlikte hizmet edeceğiz ve hizmet etmekten de onur duyuyoruz. Mart ayından sonra birlikte birçok önemli projeye imza atacağız” dedi. (HABER MERKEZİ)
 

Editör: ERDAL GÜNDÜZ