Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre; 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde sahiller, tatilcilerin akınına uğradı. Plajlarda yaşanan yoğunluk, çevre kirliliğini de beraberinde getirdi.

Kuşadası’nın Arslanburnu Koyu’nda bulunan Nötestik Sitesi’nin sahili denize girip piknik yapmak amacıyla bölgeye gelen kişiler tarafından atılan atıklarla adeta çöplüğe döndü.

Bira, kola ve soda şişeleri ile yiyecek ambalajlarının gelişigüzel bir şekilde sahile bırakıldığı gözlendi.

SİTE SAKİNLERİ DURUMDAN ŞİKÂYETÇİ

Söke Belediyesi’nden Karina bölgesinde kıyı ve plaj temizliği Söke Belediyesi’nden Karina bölgesinde kıyı ve plaj temizliği

Yaşanan duruma tepki gösteren site sakinleri, “Burası 40 küsur yıllık geçmişiyle Kuşadası’nın en köklü yazlık sitelerinden. Son yıllarda plaja site dışından girişler çoğaldı. Bazı insanlar maalesef yiyecek içecek ambalaj ve şişelerini sahile bırakıp gidiyor. Kabuklu kuruyemiş artıklarını saymıyoruz bile. Geriye de bu olumsuz manzara kalıyor. Sadece gün içinde değil, akşam saatlerinde de buraya gelenler atıklarını bırakıp gidiyor. Buna bir son verilmeli” sözleriyle yetkilileri göreve davet etti.

Vatandaşlar, belediye ekiplerinin muhtelif aralıklarla gelip sahili temizlemesi çağrısında da bulundu.

Kaynak: HABER MERKEZİ