Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), Türkiye genelinde sayıları 80 bini aşkın kayıtlı hasta ve ailelerine, 25 yıldır olduğu gibi tamamen ücretsiz tedavi ve eğitim hizmetlerinin yanı sıra maddi-manevi desteklerini iletmeye devam ediyor. Bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanındaki LÖSEV’in yüzlerce bağışçısı, gönüllüsü, aile komitesi ve çalışanı koli hazırlama etkinliğinde bir araya geliyor.

ASKİ 10 yılda 706 adet sondaj ve 100 bin metre içme suyu çalışması gerçekleştirdi ASKİ 10 yılda 706 adet sondaj ve 100 bin metre içme suyu çalışması gerçekleştirdi

İzmir Seferihisar LÖSEV Doğal Yaşam çiftliğinde gerçekleşen etkinlikte iyileşen gençler, LÖSEV gönüllüsü üniversite öğrencileri ve gönüllü komitesi bir araya gelerek Türkiye genelinde yaşayan lösemi ve kanser hastalarının evlerine ulaştırılmak üzere erzak kolileri hazırladı. Hazırlanan kolilerin üzerine LÖSEV İncileri projesi kapsamında gönüllüsü olmuş, kardeş okullarından gelen ilkokul öğrencileri resimler çizdiler, el izlerini bıraktılar. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte ailelerin evine ulaşacak koliler öğrencilerin sevgi dolu çizimleri ile mutluluk yüklendi.

LÖSEV’in çalışmalarından bahseden Halkla İlişkiler Koordinatörü Gamze Berçin EDİRNE “Bugün burada gerçekleştirdiğimiz çalışma ile ailelerimize erzak paketi hazırlıyor ve sevgiyle yola çıkarıyoruz. Bağışçılarımızın destekleri ile ailelerimize iletilen bu koliler ihtiyaç sahibi ailelerimizin sofralarını zenginleştirecek. Kanser tedavisi gören hastalarımızın sağlıklı ve dengeli beslenmesi bizler için çok önemli. Bu nedenle ailelerimizi Koli Koli Mutluluk ve Mutlu Et projelerimizle düzenli olarak erzak ve kırmızı et paketleri ile buluşturmaktayız. Yine içinde bulunduğumuz dönemde Kurban bayramı yaklaşırken tüm halkımızı bu çalışmalara destek olabilmeleri için Vekaleten Kurban Bağışlarını ve Bayram bağışlarını Vakfımıza yönlendirmeye davet ediyoruz.”

Kaynak: HABER BÜLTENİ