Başkan Alıcık, mesajında; “Biz 1 Mayıs denilince; ‘İşçiye ücretini teri kurumadan veriniz’ ilkesi ile alın terine kıymet veren, dayanışmayı, yardımlaşmayı, birliği, ahlaki mücadeleyi öne çıkaran ve iş hayatının ihtiyaçlarına samimiyetle eğilmenin en güzel örneği olan Ahi’lik kültürümüzün  günümüze yansıtıldığı değerli bir gün olarak addediyoruz.

EMEK DEMEK HELAL DURUL, HELAL DUYUŞ, HELAL DURUM DEMEKTİR

Zahmetsiz rahmet elbette olmaz. Zahmete katlanıp rahmeti hak eden temiz ve duru emektir. Biliyor ve inanıyoruz ki, alın teriyle elde edilmiş kazanç hem helal hem de kutsaldır.

EMEK HAYATIN DENGE VE DİNAMİĞİDİR

İş önlüğündeki, elindeki , alnındaki kutlu emek lekeleri ile, helal kazancını elde etmenin arayışında olan ve emeğinden başka herhangi bir gücü olmayan kardeşlerimizin, başları dik, kalpleri temiz, alınları paktır.

Egeli kadın girişimciler Kuşadası'na hayran kaldı Egeli kadın girişimciler Kuşadası'na hayran kaldı

EMEKÇİNİN FAZİLETİ ALIN TERİNDEDİR

Beden, kol ve kafa gücüyle çalışan her emekçimizi, her işçimizi hasretle kucaklıyorum. Emek erdemdir, ekmektir, rızıktır, nimettir. Ne mutlu vatan ve millet sevgisiyle geleceği inşa eden, bu şuurla hayatını kazanan fedakâr emekçilerimize.

Rabbim işlerini kolay etsin.

Cenab-ı Allah buyuruyor ki: “Biz her insanın kaderini kendi çabasına bağlı kıldık.”  yüreğiyle çalışan ve üreten emekçilerimizi gönülden selamlıyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün “Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar; önce haysiyetlerini sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar” sözünün takipçisi çıraklarımızın, kalfalarımızın, usta ve usta öğreticilerimizin ve tüm emekçilerimizin bu anlamlı gününü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluk içinde bir ömür geçirmelerini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, vefat eden emeklilerimize rahmet diliyorum” dedi.

Kaynak: HABER BÜLTENİ