Yetişkin'den arife mesaisi Yetişkin'den arife mesaisi

Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Filiz Özdemir'in haberine göre, Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Adnan Menderes Üniversitesi işbirliğiyle Nazilli Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonu’nda İklim Değişikliği Çalıştayı gerçekleştirildi. Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Cumhuriyetin 100’ncü yılı için planlanan 23 projeden biri olan ‘Nazilli İklim Değişikliğinin Farkında’ sloganıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek’in ev sahipliğindeki programa Prof. Dr. Emine Didem Evci Kiraz, Prof. Dr. Fatma Neval Genç, Dr. Öğrt. Gör. Murat Artuç ve akademisyen Ayşe Durmaz konuşmacı olarak katıldı.

“AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan çalıştay Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek’in günün anlam ve önemini anlattığı konuşmasıyla devam etti. Müdür Şimşek konuşmasında, “Bu çalıştay, iklim değişikliğine dair farkındalığı artırmayı ve geleceğimizi güvence altına almak için yapılacak çalışmaları tartışmayı amaçlıyor. Etkinliğimizde, önemli bilim insanlarını ve değerli katılımcıları ağırlamaktan onur duyuyoruz”dedi.

UZMANLAR SUNUM YAPTI

Çalıştayda Prof. Dr. Emine Didem Evci Kiraz ‘iklim değişikliğinin sağlık etkileri’, Prof. Dr. Fatma Neval Genç ‘iklim değişikliğine bağlı afetler’, Dr. Öğrt. Gör. Murat Artuç ‘küresel iklim politikaları ve güncel tartışmalar’ ve akademisyen Ayşe Durmaz ise ‘iklim değişikliğine uyum ve CO2 azaltım seçenekleri’ konusunda sunum yaptı. 

Kaynak: HABER MERKEZİ