Aydınlı vekilin paylaşımı olay oldu Aydınlı vekilin paylaşımı olay oldu

Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Filiz Özdemir'in haberine göre, Nazilli Kaymakamlığı tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü’nde şehit aileleri için iftar programı gerçekleştirildi. Ahmet Şensan Kültür Merkezi’nde yapılann İftar programına Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, 1.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı ve Adalet Komisyonu Başkanı Menduh Yalvaç, Baro Temsilcisi Emel Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Şafak Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Refik Özsoy, daire müdürleri, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Jale Keskin, Gziler Derneği Başkanı Hasan Karataş, siyasi parti temsilcileri ve belediye başkan adayları, gaziler ve şehit yakınları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan iftar programda Kuran-ı Kerim tilaveti ve yapıldı ve İlçe Müftüsü Selami Bayrakçı tarafından dua okundu. İftar saatinin gelmesiyle birlikte ilçe protokolü şehit yakınlarıyla birlikte oruçlarını açtı.

“ÇANAKKALE RUHUNU YAŞATMAK GÖREVİMİZ”

Programda konuşan Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, “Çanakkale Zaferi Türk Milleti’nin büyük bir azim ve kararlılıkla verdiği mücadelenin sembolüdür ve milletimizin bağımsızlık aşkının en önemli ifadesidir. 18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale Boğazı’nda yaşanan destansı mücadele tarihin akışını değiştirmiş ve dünya tarihinde unutulmaz bir iz bırakmıştır. İşgalci güçlere karşı milletimizin her ferdinin omuz omuza verdiği bu mücadele bağımsızlık ve vatan sevgisinin en güçlü örneklerinden biridir. Tarihin her döneminde tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına

korumayı, ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı, büyük bir onur ve gurur kaynağı saymıştır. Her gazimiz, her şehidimiz, milletimizin ortak değeridir. Bugün Çanakkale ruhunu yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak hepimizin görevidir. Bu destanın yazıldığı topraklarda ziyarette bulunmak dahi yeni nesillerimize kelimelerin ötesinde Çanakkale ruhunun vücut bulması için kıymetlidir. Çanakkale’de şehit düşen kahramanlarımızı minnet ve rahmetle anarken, onların bize miras bıraktığı bu vatanı en iyi şekilde korumak ve yaşatmak için daha da çok çalışmalıyız. Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınlarının milletimize tevdi edilmiş en kıymetli emanetler olduğu inancıyla devletimizin tüm kurum kuruluşları ve imkanlarıyla yanlarındadır” dedi. 

Kaynak: HABER MERKEZİ