Halk Ege Et, iki şubesinde indirimi kaldırdı Halk Ege Et, iki şubesinde indirimi kaldırdı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Nefroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yavuz Yeniçerioğlu ve ADÜ Hastanesi Uzm. Dr. Zeynep Gürlek Akol tarafından kronik böbrek yetmezliği için farkındalık oluşturmak ve hastalık hakkında bilgi vermek amacıyla sunum yapıldı. Sunumda; son yıllarda adeta bir salgın şeklinde artış göstererek ciddi bir sağlık sorunu haline gelen kronik böbrek yetmezliğine dikkat çekmek, böbrek sağlığı ve hastalıkları hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl mart ayının ikinci perşembe gününün “Dünya Böbrek Günü” olarak kutlandığı belirtilerek, 2024 yılının temasının “Böbrek Sağlığı İçin Optimal İlaç Uygulamalarına ve Sağlık Bakımına Eşit Erişim” olarak belirlendiği söylendi.

Etkinlik sonunda, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Şule Akbaş ve MYO Müdürü Doç. Dr. Serap Gökçe Eskin tarafından çiçek takdimi yapıldı.

Etkinliğin ardından Prof. Dr. Yavuz Yeniçerioğlu, Uzm. Dr. Zeynep Gürlek Akol ve Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu akademik ve idari personeli ile birlikte Sümer Kampüs gezisi gerçekleştirildi. Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda gerçekleştirilen Tıp Bayramı kutlaması ile etkinlik sona erdi.

Kaynak: HABER BÜLTENİ