Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Filiz Özdemir'in haberine göre, Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli Kadın Kolları Olağan Kongresi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda yapıldı. Mevcut başkan Cavide Hikmet Çakırlı ve eski başkanlar Nilgün Aktaş ile Zekiye Yarar’ın başkanlık için yarıştığı kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan kurulu belirlendi. Faaliyet raporu okunduktan sonra üç aday konuşmalarını yaptı. Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Nilgün Aktaş mavi listeyle, Zekiye Yarar mor listeyle, Cavide Hikmet Çakırlı beyaz listeyle yarıştı.

EŞİTLİK VURGUSU YAPTI

Kurban Bayramı’nı kutladılar Kurban Bayramı’nı kutladılar

Kongrede konuşan Nilgün Aktaş, “2020 yılında atanarak üstlendiğim kadın kolları başkanlığı görevim sürecinde demokrasiye olan inancım ve ülkemizde yaşanan eğitim, adalet, ekonomi, sağlık, kadın hak ve özgürlükleri alanında yaşanan sorunların aşılması noktasında yaptığımız çalışmalarımızda hız kesmeden birçok insana dokunduk. Kadın kolları başkanı ve yönetimi olarak ortak akılla sorumluluk bilinciyle tüm üyelerimize aynı mesafede yaklaşmaya özen göstererek eşitlik terazimizden şaşmadık. Kişinin değil örgütün üstünlüğünü sağlamak, partimizi iktidara taşımak için birleştirici güç olmaya tüm çabamızla çalışarak partimizi birinci sıraya taşıdık. CHP’ye olan sevdamızla gönüllülüğe esas sağlıklı bir örgüt yapısı oluşumunda hür ve özgür iradesiyle yanımızda olup destek veren vermeyen tüm örgütüme teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

YENİ BAŞKAN AKTAŞ OLDU

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. Oy kullanımı sırasında zaman zaman üyeler arasında gerginlik yaşandı. Yapılan seçimde kullanılan 350 oydan 146'sını alan önceki dönem başkanı Nilgün Aktaş oldu. Cavide Hikmet Çakırlı oyların 109'unu, Zekiye Yarar ise 92'sini aldı. 3 oy ise iptal edildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ