Başkan Kaya yardımcılarını belirledi Başkan Kaya yardımcılarını belirledi

Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Filiz Özdemir'in haberine göre, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın aday gösterilmediği yerel seçime günler kala belediyeye ait 38 adet taşınmazı belediyenin şirketi NAZBEL üzerinden satışa çıkarması gündemden düşmüyor. Bazı haber sitelerinde belediye meclis üyelerinin de satışa onay verdiği iddiaları üzerine İYİ Partili ve CHP’li bazı belediye meclis üyeleri basın açıklaması yaptı. NAzilli Gazeteciler Cemiyeti’nde yapılan açıklamaya belediye meclis üyeleri Kadir Mutlu, Soner Yelkovan, Fatih Pehlivan, Tuncay Ayas, Hakkı Siber ve Gönül Öztürk katıldı.

“AYNİ SERMAYE AKTARIMINA ONAY VERDİK”

Basın açıklamasını okuyan Kadir Mutlu Nazilli Belediye Meclisi 2023 yılı ekim ayı toplantısı 1. Oturumunda Nazilli Belediyesi’ne ait bazı taşınmazların NAZBEL’e ayni sermaye olarak aktarılması teklifinin önce Plan Bütçe Komisyonu’nda daha sonra da belediye meclisinde oy birliğiyle kabul edildiğini, daha sonra kasım ayında yine belediyeye ait bazı taşınmazların halihazırdaki ve doğacak olan vergi borçlarına mahsuben maliyeye devri teklifinin de komisyonda ve mecliste kabul edildiğini hatırlattı. Kadir Mutlu “Teklif kabul edildi ama bize devredilecek taşınmazların listesi verilmemişti. Aralık ayı toplantısında yine Sümer, Tıygar ve Ocaklı mahallelerindeki taşınmazların da NAZBEL’e sermaye artışı için devri teklifi geldi. Bu teklifin içinde Menderes Restaurant da vardı. Bu teklif reddedildi. Biz meclis üyeleri olarak satışa değil ayni sermaye olarak devrine onay verdik” şeklinde konuştu.

“SATILACAĞINDAN HABERİMİZ YOKTU”

Daha sonra İYİ Partili meclis üyesi Soner Yelkovan söz aldı. Yelkovan “ Hangi mallar satılıyor bilmiyoruz. Biz taşınmazların NAZBEL’e devrine onay verdik. NAZBEL üzerinden satışının hukuki olup olmadığına şirketler hukukuna göre karar verilecek. Eğer teklif geldiğinde ayni sermaye devri değil de satış denseydi onay çıkmazdı. Seçime günler kala bunların yapılması etik değil” ifadelerini kullandı. Satışa onay veren 9 kişilik NAZBEL yönetim kurulu üyeleri arasında İYİ

Parti ve CHP’li isimlerin de olduğunun hatırlatılması üzerine Kadir Mutlu “Partilerin satışlardan haberi yok”yanıtını verdi. 

Kaynak: HABER MERKEZİ