Kampüs ziyareti boyunca ortaöğretim kurumlarına fakülte ve meslek yüksekokulları ve ilgili bölümleri tanıtılırken; öğrenciler ayrıca kampüsü gözlemleyerek üniversite yaşamı hakkında bilgi edindi. Fakülte ve MYO’ların fiziki şartlarını, laboratuvarlarını ve öğrencilere sunduğu imkânları yerinde gözlemleme şansı yakalayan öğrenciler, tercihleri arasında mutlaka ADÜ’nün olacağını ifade etti.

Kurban Bayramı'nda Aydın’da hava nasıl olacak? Kurban Bayramı'nda Aydın’da hava nasıl olacak?

Üniversite 2023-2024 Akademik yılı boyunca 100’den fazla ortaöğretim kurumunu merkez ve diğer kampüslerimizde ağırladı. İl dışında düzenlenen Yükseköğretim Tanıtım Fuarlarına katılan Aydın Adnan Menderes Üniversitesi binlerce öğrenciye yine Aydın’ı ve ADÜ’yü tanıtarak üniversite hakkında bilgi verdi.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilerin eğitimlerini rahat bir ortamda sürdürebilmeleri için gereken her türlü çalışmaları planlı bir takvimle gerçekleştirdiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Bülent Kent, tanıtım faaliyetlerini artırarak daha çok öğrenciyi kampüsümüzde ağırlamayı hedeflediklerini söyledi. Rektör Kent, “Her yıl artarak devam eden bir büyümeyi en iyi şekilde yönetmeye çalışıyoruz. Kısa sürede önemli kazanımları elde ettiğimiz bu süreç, ileriki aşamada çok daha önemli kazanımları da beraberinde getirdi. Veteriner Fakültemiz ve Tıp Fakültemizin tam akredite alması Üniversitemizden mezun olacak öğrencileri oldukça avantajlı bir konuma getirecek. Ayrıca Üniversitemiz, bir araştırma üniversitesi olana kadar da çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Üniversitemiz, geleceği omuzlarında yükseltecek olan gençlere, donanımlı akademik kadrosu ile en kaliteli hizmeti sunmaya ve medeniyetimize katkı sağlamaya devam edecektir. Tüm öğrencileri merkez kampüsümüze ve diğer kampüslerimize davet ediyorum.” dedi.

Kaynak: HABER BÜLTENİ