Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Filiz Özdemir'in haberine göre,  Osmanlı Yükseliş Federasyonu Ege Bölge ve Aydın İl Başkanlığı hizmet binası Nazilli Zafer Mahallesi’nde açıldı. Açılışa Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Osmanlı Yükseliş Federasyonu Onursal Başkanı Ahmet Erdoğan, MHP İl Başkanı Haluk Alıcık, Osmanlı Yükseliş Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Murat Demir, Ege Bölgesi Genel Başkanı Ramazan Demir, Ege Bölge Genel Başkan Yardımcısı İsmail Demir, Gençlik Kolları Başkanı Yunus Demir, Genel Başkan Sekreteri Ebru Şimşek, Kadın Kolları Başkanı Canan Çetin, Aydın İl Başkanı Hasan Artan, Nazilli Manavlar Odası Başkanı ve Çağdaş Ağrılılar Derneği Başkanı Necmettin Karakaya ve üyeler ve davetliler katıldı.

“TÜRK VE KÜRT GENÇLERİNİ BİRLEŞTİRECEĞİZ”

Açılışta konuşan Federasyonun Onursal Başkanı Ahmet Erdoğan “Bugün burada 32 teşkilatımızı onur ve gurur ile açıyoruz. Bu başarımız teşkilatımızın ve arkadaşlarımızın başarısıdır. Çok yakında 81 ilde teşkilatlarımızı kurup süratle yolumuza devam edeceğiz. Yolumuz uzun ve dikenlidir. Bizim için önemli olan Vatandır. Bizlerde bu vatan için yardım etmek istiyorsak, bizlerde bir taraftan tutmak istiyorsak, ecdadımıza geçmişimize sahip çıkmamız lazımdır. Ülkemizde memleketimizin üzerinde oynanan oyunları hep birlikte görüyoruz. Osmanlının zamanında dünyada kurtla koyun beraber otluyordu. Osmanlının terk ettiği topraklara bakın arkadaşlar her yerde zulüm gözyaşı kaderleri olmuştur.Osmanlı gümbür gümbür geliyor. Doğudan tut batıya kadar bir Ağrılı kardeşiniz olarak burada hepinize söz veriyorum. 81 ilde Türk gençlerini Kürt gençlerini toplayacağız birlik beraberlik ve kardeşlik içinde yaşayacağız” dedi.

İYİ Parti’nin Germencik adayı değişti İYİ Parti’nin Germencik adayı değişti

“OSMANLI BİZİM DEĞERİMİZDİR”

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ise “Kültürümüzün bir dönemine hitap eden Osmanlımızın ismini taşıyan her kurum, kuruluş, dernek bizim için kıymetlidir. Türk toplumunun binlerce yıllık gelişiminin bir dönemini simgelemekte, bizlere anlatmaktadır. Bu milletin değeridir. Onu kaybettirmediğinizden, yaşatmak için gösterdiğiniz gayretten dolayı çok teşekkür ederim. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. Açılık kurdelesi dualar eşliğinde kesildi.

Kaynak: FİLİZ ÖZDEMİR