Kuşadası Belediyesi'nin yazlık kır düğünü bahçesi kapılarını açtı Kuşadası Belediyesi'nin yazlık kır düğünü bahçesi kapılarını açtı

Gerçekleşen ziyarette Rektör Prof. Dr. Bülent Kent’e, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nuh Kılıç ve Prof. Dr. Erkan Salan, Genel Sekreter V. Prof. Dr. Bertan Akyol, Rektör Danışmanı ve ADÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mücahit Avcil eşlik etti.

ADÜ Hastanesinin önemli birimlerinden olan Endoskopi Ünitesi’nin, gerçekleştirilen tadilat çalışmalarının ardından daha kapsamlı hizmet vereceğini belirten ADÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mücahit Avcil, “Ünite kapasitesi artırılarak, son haliyle dört uzman doktorun aynı anda işlem yapmasına olanak sağlayabilecek hale getirildi. Bunun yanı sıra ünite; bir preop odasına, anestezi eşliğinde işlem yapılabilmesine imkan tanıyan yeni bir endoskopi odasına, bir depoya ve personel destek birimlerine kavuşmuş oldu.” dedi.

Hastane bünyesindeki yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, “Duodonoskopi, kolonoskopi ve rektoskopi, ERCP, POEM, mide ve ince bagirsak polip ve yüzeysel tümörlerin rezeksiyonu ve endoskopik ultrason gibi işlemlerin yapıldığı endoskopi ünitemiz yeni hali ile çok daha hızlı işlem yapabilecek ve daha çok hastaya hizmet verebilecek. Üniversitemiz Hastanesi, sadece yerel topluluğa değil, aynı zamanda geniş bir coğrafi alana hizmet vermektedir. Endoskopi Ünitemiz, bu çabanın bir parçası olarak, hastalarımıza en üst düzeyde bakım sağlayarak sağlık hizmetlerimizin kalitesini daha da artıracaktır. Üniversite olarak, topluma hizmet etmek ve insan hayatına dokunmak en önemli görevlerimizden biridir. Endoskopi Ünitesi’nin yanı sıra, diğer sağlık hizmetleri ve sosyal sorumluluk projeleriyle de toplumumuza ve Üniversitemize hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Ziyaretin ardından ADÜ Hastanesinde yapımı devam eden Yeni Yaşam Merkezi’ni de gezen Rektör Prof. Dr. Bülent Kent, yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında da bilgi aldı.

Kaynak: HABER BÜLTENİ