Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 29 Şubat Perşembe günü gerçekleştirilen mitingin, “AKP tarihinin en sönük mitingi” olduğunu ileri sürerek, Aydın halkının ‘Çerçioğlu’yla hizmete devam’ konusunda kararı çoktan verdiğini savundu.

Nazilli’ye güzel haber Nazilli’ye güzel haber

Saatçı, yaptığı açıklamada, “Atatürk Kent Meydanı’nda AKP tarihinin en sönük mitingine tanıklık edildi. Taşımayla gelmiş olsalar da 5 bin kişiyi zar zor meydana getirebilen AKP, seçmenden umarız mesajı almıştır. Aydın halkı kararını çoktan vermiş. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız, Topuklu Efemiz Özlem Çerçioğlu’yla olmak üzere, Cumhuriyet Halk Partisi ile hizmete devam dediklerini şimdiden ilan etti. AKP’ye düşen, artık biraz da milletin derdiyle dertlenmek, hayat pahalılığıyla, zamlarla ilgilenmek olmalı” ifadelerini kullandı.

‘ELEKTRİK KESİNTİSİ’ TEPKİSİ

“AKP hükümetinin vermesi gereken temel hizmetlerin olsun verilmesini sağlamak olmalı” diyen Saatçı, “Bakın medyaya yansıyan haberlere göre bu hafta sonu Aydın’da 241 mahallede elektrik kesintisi olacak. 5 değil, 10 değil, 241 mahalle. Hangi çağda yaşıyoruz? Bari doğru düzgün bir elektrik altyapısı sağlasanıza şehrimize. Bu kadar elektrik kesintisi mi olur? Yapmadığınız yatırımlara, yıkıp virane bıraktığınız onlarca kamu yapısına hiç girmiyorum bile! Bari parasıyla fahiş fiyata sattığınız elektriği kesintisiz verin” değerlendirmesinde bulundu. 

Kaynak: HABER MERKEZİ