Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  Aydın’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, Adnan Menderes Stadyumu’nun yıkılması nedeniyle Mimar Sinan Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Duruma tepki gösteren CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı, “Beceriksizliğin, iş bilmezliğin zirvesi; Aydın’da AKP’yi yönetenler” ifadesini kullandı.

Başkan Taşpınar’dan yetki açıklaması Başkan Taşpınar’dan yetki açıklaması

“KALA KALA SPOR SALONUNA KALDI”

Konuya ilişkin açıklamasında, TBMM’nin kuruluş yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Saatçı, “Bu kutlu günde aziz milletimize milli egemenliğin tecelligahını armağan eden başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle anıyorum. İlimizde de bu kutlu günü coşkuyla kutluyoruz. Ancak bugüne kadar kutlamalarımızı yaptığımız Adnan Menderes Stadyumu olmayınca kutlama programı kala kala kapalı spor salonuna kaldı. AKP iktidarının iş bilmezliği tam da böyle tezahür ediyor. Madem stadyumu başka yere yapacaktınız ki yapabileceğinizi hiç sanmıyoruz, yenisini yapmadan eskisini niye yıkarsınız? Güçlendirseydiniz ya! Beceriksizliğin, iş bilmezliğin zirvesi; Aydın’da AKP’yi yönetenler” sözlerine yer verdi.

“MİLLET SANDIKTA HESABINI SORAR”

Saatçı, şunları kaydetti: “Binlerce Aydınlının bayram kutladığı stadyumu yıkın, milleti küçücük kapalı spor salonuna mahkûm edin. Mustafa Savaş tam da yerel seçim zamanı stadyumumuzu şov amaçlı yıktırdı, proje diye merkezi hükümetin yapması gereken projeleri paylaştı. Yazık, ne diyelim yerelden sonra genel iktidarda da sonunuz yakın. Bu millet sandıkta bunun da hesabını sorar.” 

Kaynak: HABER MERKEZİ