Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Koçarlı’da pazarı ziyaret edip esnaflarla ve vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra Savaş, Koçarlı’da oda başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar ve STK temsilcileriyle bir araya geldi.

AK Belediyeciliğin güzel örneklerini Koçarlı’da gördüklerini belirten Savaş, “Nedim Başkanımız hizmet konusunda tuttuğunu koparıyor. 5 yılda çok güzel işlere imza attık. Başkanımız bizlere projelerini iletti. Biz de başkanımızı bakanlarımızla, genel müdürlerimizle görüşmesini sağladık. Başkanımız projelerini hayata geçirdi. Önümüzdeki dönem başkanımızın yanında ve emrindeyim. Ben inanıyorum, 31 Mart’ta hemşerilerimin sağduyusu sandıktan çıkacak. Kazanan Koçarlı, Aydın ve Cumhur İttifakı olacak” dedi.

Nazilli’de yaşam nöbeti Nazilli’de yaşam nöbeti

“31 MART’TA KAYIP YILLARIN HESABI SORULACAK”

En temel belediyecilik hizmetlerinden yoksun bir Aydın olduğuna dikkat çeken Savaş; trafik, altyapı, arıtma, yol, kanalizasyon sorunlarını anlatarak, “Aydın’ın kayıp yılları var. Mevcut büyükşehir belediye başkanı 15 yıldan bu yana reklam belediyeciliği yapıyor. Algı ile bu şehri yönetmeye çalışıyor. Yapmadığı hizmetleri yapmış gibi gösteriyor. Resimle, isimle, reklamcılıkla belediyenin kaynakları çarçur ediliyor. Daha önce bizim il özel idaresinin yapmış olduğu yollara büyükşehir belediyesi levha asıp biz bu yolu yaptık diyorlar. 31 Mart bu yalanların hesabını sorma vakti. 31 Mart o kayıp yılların hesabını sormak için tarihi bir gün. 500 milyon reklama para harcanmış. Bununla neler yapılmaz. 1 Nisandan itibaren hiçbir panoda, bilboarda Mustafa Savaş’ın resmini, fotoğrafını göremeyeceksiniz. Biz kaynakları verimli bir şekilde kullanıp sizi kimseye muhtaç etmeyeceğiz. Bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacağız” diye konuştu.

“SOSYAL MEDYADA KURGULANMIŞ GÖRÜNTÜLER PAYLAŞIYOR”

Savaş, "Belediye başkanın görevleri arasında yol, kanalizasyon, arıtma yapmak, içme suyu hattını döşemek olmazsa olmaz. Bunların proje bile olmaması gerektiği gibi ilan edilmemesi de gerekiyor. Ama maalesef bugün bunlar proje olarak ilan ediliyor. Ben bu şehrin bir büyükşehir belediye başkanı olarak kaç genç iş sahibi yaptım, ben şehrimi nasıl tanıttım, ben şehrimi nasıl cazibe merkezi haline getirdim? Benim bununla övünmem lazım, gurur duymam lazım. Gittiğim yerde bunu anlatmam lazım. Ama şimdi mevcut belediye başkanı seçimler yapılıyor. Seçimler yapıldıktan sonra dört buçuk yıl boyunca makamında oturuyor. Son 6 ay kala çarşı pazar 15 dakika dolaşıyor. Orada önceden kurgulanmış bir takım görüntüler alıp bunları sosyal medyada paylaşıyor. Biz 18 saat çalıştık” değerlendirmesinde bulundu.

“31 MART’TA BİR BAŞARI HİKAYESİ YAZACAĞIZ”

Oda başkanlarına, muhtarlara ve meclis üyelerine seslenen Savaş, “Aydın’ın kaderini değiştirmek elimizde. Bu şehir bize emanet, çocuklarımıza bırakacağız. İş bilmeyen iş yapmayan beceriksizlere bu şehri bırakmayalım. Koçarlı’ya güveniyorum. Bu davaya 31 Martta sahip çıkacağına inancım tam. Koçarlı’yı da hak ettiği hizmetlerle buluşturacağız. Doğalgazı getirdik. Yurtlar yaptık. Belediye binasını yaptık. Yaptığımız hizmetler saymakla bitmez. İnsan istedikten sonra gayret ettikten sonra hizmet alabiliyor. Önümüzdeki dönem bütün mahallelerimiz için ne gerekiyorsa yapacağız. Hepinizin desteğini bekliyoruz. Muhtarlarımızın, oda başkanlarımızın gücünü biliyorum İstedikten sonra çok güzel bir sonucu elde edebiliriz. 31 Mart’ta bir başarı hikayesi yazacağız. Bu başarı Aydın’da ses bulacak” dedi.

Kaynak: HABER BÜLTENİ