Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimler için geri sayımda sona geliniyor. Aydınlılar, bu Pazar sandığa giderek Büyükşehir Belediye Başkanlığı, ilçe belediye başkanlıkları, belediye meclis üyelikleri ve muhtarlıklar için oy kullanacak.

BÜYÜKŞEHİR’DE 22 ADAY

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 20’si siyasi parti mensubu, 2’si bağımsız olmak üzere toplam 22 aday yarışacak. Büyükşehir yarışına CHP, mevcut Başkan Özlem Çerçioğlu’yla, Cumhur İttifakı, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’la, İYİ Parti ise önceki dönem Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’yla katılıyor.

Bursalı, özür diledi Bursalı, özür diledi

Emekliler, kadınlar ve gençler başta olmak üzere toplumun değişik kesimlerine yönelik vaatlerde bulunan adaylar, içinde bulunulan bu son düzlükte kararsız seçmeni ikna edebilmek için uğraş verecek.

HEYECANLI BEKLEYİŞ

Büyükşehir statüsünden dolayı belde belediyesi bulunmayan Aydın’da 17 ilçede belediye başkanlığı için yaşanacak yarış da vatandaş tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. İlçelerde AK Parti ve MHP, Cumhur İttifakı çatısında başkanlık yarışına ortak girerken, CHP ve İYİ Parti, 2019’da kurdukları ittifakın aksine ayrı adaylarla seçmenin karşısına çıkacak.

Demokrat Parti de geçmişteki “kalesi” Aydın’da oy oranını artırmak ve bazı ilçelerde belediye başkanlığını elde edebilmek için yoğun çaba gösteriyor.

ADAY SAYILARI

İlçe belediye başkanlıkları için Efeler’de 18, Bozdoğan’da 10, Buharkent’te 11, Çine’de 9, Didim’de 19, Germencik’te 12, İncirliova’da 15, Karacasu’da 11, Karpuzlu’da 9, Koçarlı’da 9, Köşk’te 12, Kuşadası’nda 16, Kuyucak’ta 11, Nazilli’de 16, Söke’de 14, Sultanhisar’da 13, Yenipazar’da ise 10 isim yarışacak.

Siyasi partiler ve adaylar, propaganda serbestliğinin sona ereceği 30 Mart Cumartesi günü saat 18.00’e kadar seçim kampanyalarını sürdürecek. 

Kaynak: HABER MERKEZİ