87. Uluslararası Bergama Kermes Festivali’nin 3. gününde Cumhuriyet Meydanı’nda sahne alan Türk Rap Müziği’nin başarılı temsilcilerinden Sefo, her bir şarkısını sevenleri ve hayranları ile birlikte söyledi. Sefo’nun konserini yaklaşık 15 bin kişi izledi. Erken saatlerden itibaren konser alanını dolduran Sefo hayranları gönüllerince eğlendiler. Konser sonunda sanatçı Sefo'ya Parşömen'den yapılan plaketi veren Belediye Başkanı Hakan Koştu, binlerce hayranını coşturan Sefo'ya teşekkür etti.

BAŞKAN KOŞTU; “87 YILDIR KERMES FESTİVALİMİZİ HEMŞEHRİLERİMİZ YALNIZ BIRAKMIYOR. HERBİRİSİNE TEŞEKKÜR EDERİM”

Uluslararası Bergama Kermes Festivali’nin 87 yıldır aralıksız kutlanmaya devam ettiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Festivalimizin böylesine coşku ve heyecanla sürmesinde hemşehrilerimizin inanılmaz desteği önemli bir rol oynuyor. Yoğun katılımla 87 yıldır ilk günkü heyecanla devam eden festivalimiz hız kesmeden devam ediyor" dedi.

KERMES FESTİVALİ 3. GÜNÜ ETKİNLİKLERİ İLE DOLU DİZGİN DEVAM ETTİ

Tarihi fabrikaya akademik dokunuş Tarihi fabrikaya akademik dokunuş

13 Nisan Anadolu Lisesi bahçesinde 3x3 Sokak Basketbolu 1. gün elemeleri başlarken, Cumhuriyet Meydanı’nda yerli ve yabancı konuk ekiplerin halk oyunları vatandaşlar tarafından alkışlarla izlendi. Zeytinpark’ta sahne alan Tiyatro Vodvil “Spiderman ve Hulk Maşa ile Trafik Kuralları” adlı eğitici oyun, çocuklar tarafından ilgi ile seyredildi.

TSM KONSERİ İLE SANAT DOLU BİR AKŞAM

Her Kermes Festivallerinde geleneksel olarak yılsonu konseri veren Bergama Belediyesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu’nun konseri ile kadim şehir Bergama sanat dolu bir akşam yaşadı.

Şef R. Oğuz Özvardar yönetimindeki TSM Korosu, amatör ruhla söylediği her bir eserde izleyicilerden büyük alkış aldı. Konser sonunda Bergama Belediyesi eski Başkanlarından Raşit Ürper, Şef Özvardar’a plaket ve çiçek verdi. Sanat dolu akşam için koroya teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)
 

Editör: ERDAL GÜNDÜZ