Çine Belediyesi Veteriner İşleri Birimi’ne bağlı ekipler, halk sağlığını tehdit eden larva ve haşerelere karşı yıl boyunca ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Tüm mahallelerde belirli bir program dâhilinde ilaçlama çalışmaları yürüten belediye ekipleri, havaların ısınmasıyla birlikte cadde ve sokaklarda araç üstü ve mobil araçlarla ilaçlama çalışmalarını yürütüyor.

Sivrisinek, karasinek ve çeşitli haşerelere karşı etkin mücadele başlatan belediye ekipleri, oluşabilecek haşere sorunlarına karşı gerekli her türlü tedbirleri alıyor. Ekipler, çalışmalar kapsamında durgun su alanları, dere yatakları, şehir içi mazgallar, pazar yerleri, rögarlar, çöp konteynerleri, park ve bahçe alanlarında ilaçlama gerçekleştiriyor.

Özdil’e bir tepki de Saatçı’dan Özdil’e bir tepki de Saatçı’dan

Çine Belediyesince haşere ile mücadelede, kullanılan ürünlerde halk sağlığı açısından kullanımı uygun bulunan ürünler tercih ediliyor. Belediye ekipleri, halkın rahat ve huzurlu bir yaz mevsimi geçirmesi için ilaçlama çalışmalarını süreklilik esasına göre düzenli olarak gerçekleştiriyor. (HABER MERKEZİ)
 

Editör: ERDAL GÜNDÜZ