İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya öncülüğünde yapılan çalışmalar sonucunda hizmete açıldığı 2022 yılı Ağustos ayından bugüne Tarihi Hangar Kafe ve Restoran’a İncirliovalılar büyük ilgi gösterdi. Tarihi mekân genç yaşlı, kadın erkek her kesimden insanın uğrak yeri olurken, özel davetler, toplantılar, iş yemekleri ve gün cemiyetlerinin vazgeçilmez mekânı haline geldi. İçerisinde keşkek, yuvarlama, paşa böreği, enginar gibi yöresel tatların da bulunduğu lezzetli ve uygun fiyatlı menüleri ile tüm vatandaşların rahatlıkla faydalanabildiği restoran, kısa süre içerisinde tüm İncirliovalıların büyük takdirini topladı.

İLÇE DIŞINDAN DA ÇOK TERCİH EDİLDİ

Başkan Günel kentin nabzını tutmayı sürdürüyor Başkan Günel kentin nabzını tutmayı sürdürüyor

Sadece İncirliovalıların değil, Nazilli, Söke, Germencik, Koçarlı, Efeler gibi ilçe dışından hatta İzmir gibi il dışından gelen pek çok misafirinde ilk uğrak yerlerinden biri olan Tarihi Hangar Kafe ve Restoran, hem tarihi ambiyansı hem de leziz menüleri ve sıcak ortamı ile çok beğenildi. İncirliova Belediyesinin çalışmaları ile hizmete kazandırılan asırlık mekân gastronomi ve tarihi aynı ambiyansta buluşturarak, ilçeye misafir olarak gelen vatandaşlar için benzersiz bir deneyim yaşama imkânı sundu. Kısa sürede ilçe halkının misafirlerini ağırlamak için ilk tercih ettiği yer olan mekân, 2023 yılında hem özel hem kurumsal pek çok buluşmaya ev sahipliği yaptı.

YÜZLECE ÇİFT MUTLULUĞA TARİHİ HANGARDA İMZA ATTI

Tarihi Hangar Restoranın yanı sıra Hangar Alanı içerisinde yenilenerek hizmete açılan bir başka yapı Tarihi Hangar Nikah Salonu da 500’e yakın nikaha ev sahipliği yaparak gençlerin mutluluğa ilk adımlarını attıkları yer oldu. Genç çiftler yeni hayatlarına başlayacakları ilk imzalarını Tarihi Hangar Nikâh Salonu’nda attı.

MEZBELELİKTİ ŞİMDİ IŞIL IŞIL PARLIYOR

Tarihi Hangarların ilçeye büyük değerler kattığını belirten Başkan Kaya, İncirliovalıların Tarihi Hangar Kafe ve Restoran ile Nikâh Salonu’nu çok sevdiğini belirterek, “2022 yılının Ağustos ayında İncirliovamıza yeni bir sosyal donatı alanı olarak Tarihi Hangar Kafe ve Restoranımızı kazandırmıştık. O zamanlar tarihi hangarlar mezbelelik bir halde ve madde bağımlılarının işgali altındaydı. Biz o günlerden bu günleri öngörerek, hayata geçirdiğimiz proje ile tarihi hangar binalarını restoran, kafe ve nikah salonuna dönüştürdük, adeta bu alana yeniden hayat verdik. Şimdi İncirliova halkının en gözde ve ışıl ışıl mekânlarından biri oldu. Vatandaşlarımız hem uygun fiyatlara faydalanabilecekleri bir tesise hem de yaz kış sosyalleşebilecekleri özel bir sosyal donatı alanına kavuşmuş oldular. Yıl içerisindeki ziyaretçi sayılarından da anlaşılacağı üzere hem Tarihi Hangar Restoran hem de Nikah Salonu İncirliovalıların göz bebeği mekanları haline geldi. Tarihi Hangar alanında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tren kütüphanemizi bu alan üzerine inşa ederek buradaki sosyalleşme seçeneklerini çoğaltıyoruz. Önümüzdeki süreçte bu alanda hayata geçireceğimiz pek çok spor ve eğitim yatırımı projeleri ile Tarihi Hangar Alanımızı zenginleştirerek büyüyen ve gelişen İncirliovamıza hizmet etmeye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: HABER BÜLTENİ