Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  2014 ve 2019 yerel seçimlerinde MHP’den Efeler Belediye Meclis Üyesi seçilen, 2024 yerel seçimlerinde aday listesinde yer almayan Mustafa Tolan, veda mesajında, Cumhur İttifakı Efeler Belediye Başkan adayı Burak Pehlivan’a destek istedi.

2 dönem üst üste MHP Efeler Belediye Meclis Üyesi seçildiğini ve 10 yıldır görev yaptığını anımsatan Tolan, “Oturacak sandalyesi bile olmayan yeni kurulan Efeler Belediyesinin kurucu meclis üyesi olarak Efeler halkımıza büyük hizmetlerimiz oldu. 2 dönem (10 yıl) içerisinde Efelerde yapılan her hizmetin yanında olduk ve meclis oylamalarında gerekli desteklerinizle desteklerimizi sağladık. Ancak belediye yönetimi ve başkanlığı partimizin elinde olmadığı için düşüncelerimizdeki hizmet projelerinin birçoğunu da hayata geçiremedik. Bunun da bilinci içerisindeyim” dedi.

Kuşadası Belediyesi'nin yazlık kır düğünü bahçesi kapılarını açtı Kuşadası Belediyesi'nin yazlık kır düğünü bahçesi kapılarını açtı

“49 YILDIR ÇİZGİMDEN AYRILMADIM”

Bu süre içinde kendisine büyük destek veren MHP İl Başkanları Burak Pehlivan ve Haluk Alıcık’a, ilçe başkanları Mehmet Uysal ve Ahmet Baskın’a, tüm parti yöneticilerine, dostları, ailesi ve basın mensuplarına teşekkür eden Tolan, “31 Mart 2024 seçimleriyle birlikte görevimi yeni seçilecek olan meclis üyelerimize devrediyorum. Kendilerine başarılar diliyorum. Bundan sonraki yaşamımda da partimin ve hemşehrilerimizin her sorununun çözümüne çare olma gayreti içinde olacağım. Başbuğum Alparslan Türkeş’in bize yol gösterdiği Türk milliyetçiliği fikir sisteminden Ülkü Ocakları’yla tanıştığım 1975 yılından bugüne kadar 49 yıldır hiç ayrılmadım, bundan sonra da ayrılmayacağım. ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ diyen Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ve teşkilatımın emrinde bana yakışan ve üzerime düşen tüm sorumlulukların da her daim yanında olacağım. Üzerime düşen hiçbir görevden kaçınmayacağım” değerlendirmesinde bulundu.

“HAKKIMI HELAL EDİYORUM”

“Görev yaptığım süre içerisinde hizmet yolunda samimiyet ve gayretle çalıştığım inancındayım” diyen Tolan, “Bu süre içerisinde gerek partim, partililerimiz ve vatandaşlarımızın bana ilettiği her türlü sorunu çözmek için gayret gösterip çaba sarf ettim. Sorununu çözdüğüm ve elimde olmayan nedenlerle sorununu çözemediğim Partili veya Efelerli hemşehrilerimiz de olmuştur. Bu sürede kırdığım üzdüğüm kardeşlerimiz varsa da onlardan özür dileyerek kendilerinden de helallik istiyorum. Benim hakkımın geçtiği kardeşlerim varsa da onlara tüm haklarımı helal ediyorum” sözlerine yer verdi.

31 Mart’taki yerel seçimde Cumhur İttifakı’na ve MHP Efeler Belediye Başkan adayı Burak Pehlivan’a destek çağrısı yapan Tolan, “Efeler’i üç hilalli hizmet belediyeciliğiyle buluşturalım” mesajı verdi.

Tolan, Pehlivan’ın seçimi kazanacağına inancının tam olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ