Torbalı Belediyesi bünyesinde çalışmalarını başarıyla yürüten ve bu çalışmalarını mevsim başlarında gerçekleştirdiği konserlerle taçlandıran Torbalı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu ve Torbalı Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu, bu hafta Torbalı’ya doya doya iki ayrı konser yaşatacak. Bu konserlerde usta sanatçılar da konuk olarak yer alacak. İlk konser yarın akşam. Yarın akşam Gazi Çamlığı Etkinlik Alanında, Torbalı Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu Şef Yusuf Kemal Zülal önderliğinde unutulmaz bir konsere imza atacak. Konserin bir de konuk sanatçısı olacak. Türk Halk Müziğinin unutulmaz isimlerinden Belkıs Akkale, en sevilen türküleri koro ile birlikte Torbalılılar için seslendirecek. Bu konser saat 20.30’da başlayacak.

BAŞKAN TEKİN’DEN DAVET

‘Hamdi’nin İşleri’ orta oyunu Efelerli tiyatroseverlerle buluştu ‘Hamdi’nin İşleri’ orta oyunu Efelerli tiyatroseverlerle buluştu

İkinci konser ise pazartesi günü gerçekleşecek. Yine Gazi Çamlığı Etkinlik Alanında bu kez TRT Sanatçısı Şef Ethem Kaya ve Tuğçe İpek Kaya'nın önderliğindeki Torbalı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun konserinde Halk Müziği Sanatçısı Gülşen Kutlu sahne alacak. Saat 20.30’da gerçekleşecek olan konserlere tüm ilçe sakinlerini beklediklerini ifade eden Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Korolarımız hazırlıklarını tamamladı. Uzun zamandır bugüne hazırlanıyorlardı. Onlara usta sanatçılarımız da eşlik edecek. Korolarımızın bu özel konserlerine tüm ilçe sakinlerimizi bekliyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Editör: ERDAL GÜNDÜZ