Başkan Kaya yardımcılarını belirledi Başkan Kaya yardımcılarını belirledi

Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kübra Dilara Yerlikaya’ın haberine göre,  İlk çıktığı dönemlerde almak için büyük paralar harcanan tüplü televizyonlar, gelişen teknolojiye yenik düştü. Günümüzde miadını dolduran tüplü televizyonlarını hurdacı tezgâhlarında bile görebilmek mümkün.

Aydın’da seyyar arabasıyla hurda eşyaları toplayan Ümit Taşıyıcı, “Bu mesleği yaklaşık 10 yıldır sürdürüyorum. Led televizyonlar çıkınca tüplü televizyona rağbet pek kalmadı. Son zamanlarda atılan televizyonlar çoğaldı. Bozulunca tamiri fazla mümkün olmayan arızalar nedeniyle vatandaşlar eskisini atıp yenisini evlerine alıyorlar. Bazı kişiler bana bu tüplü televizyonları ücretsiz bile veren oluyor” dedi.

ÇÖPE ATAN BİLE VAR

“Tüplü televizyonları çöpe atanlar bile var” diyen Taşıyıcı, şöyle konuştu: “Zamanın en iyilerinden olan bu televizyonlar için eve hırsız bile giriyordu. Teknolojiye yenik düştüler. Çağımız internet devri olduğu için akıllı telefonlar yeni çıkan televizyonlara ağlanıyor. Çeşitli kanallardan filmler izleniyor, müzik dinleniyor hatta oyunlar bile oynanıyor. Bu durum kimileri için üzücü olsa da bizler için ekmek kapısı oldu. Antika meraklıları kişiler bu nostaljik televizyonları görsel olsun diye alıyor. Hatta bunların hayatımıza ilk girdiği yıllardaki modellerini bile nostaljik olarak kullanıyorlar.” 

Kaynak: HABER MERKEZİ