Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  Türkiye Kamu – Sen’e bağlı Türk Büro – Sen üyeleri Muğla karayolundaki 112 Acil Çağrı Merkezi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Sendikanın Aydın Şubesi Başkanı Mehmet Kamil Taşkır, 112 Acil Çağrı Merkezi çalışanlarının sosyal ve özlük haklarının iyileştirilmesi çağrısında bulundu.

Söke’nin bir giriş noktası daha kente yakışır hale geliyor Söke’nin bir giriş noktası daha kente yakışır hale geliyor

112 Acil Çağrı Merkezi personelinin mesai kavramı gözetmeksizin, yoğun ve tempolu bir şekilde çalıştığını dile getiren Taşkır, artan iş yükü ve yeni eklenen görevlerle sorunlara yenilerinin eklendiğini savundu.

“EŞİTSİZLİKLER GİDERİLMELİ”

112 Acil Çağrı Merkezi çalışanlarının sosyal ve özlük haklarının iyileştirilmesi talebinde bulunan Taşkır, yıpranma hakkı verilmesi, çalışma saatlerindeki eşitsizliklerin giderilmesi, fazla çalışma ücretlerinin ödenmesi, resmi tatil ve bayram günlerinin normal günlerden farklı değerlendirilmesi, vardiya sistemi gibi konularda istemlerini sıraladı.

Basın açıklamasına Türkiye Kamu – Sen İl Temsilcisi Şefik Kervan ile konfederasyona bağlı sendikaların Aydın şube başkanları da katıldı. 

Kaynak: HABER MERKEZİ