Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Maraş, Türkiye’nin Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine Yönelik Mali Eylem Görev Gücü (FATF) gri listesinden çıkarılmasını değerlendirdi.

Saatçı, 24 saatlik Eğitim Maratonu'nu değerlendirdi Saatçı, 24 saatlik Eğitim Maratonu'nu değerlendirdi

Bu durumun ülke ekonomisi ve iş dünyası için son derece önemli bir gelişme olduğunu bildiren Maraş, “Bu başarı, Türkiye'nin kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadelede uluslararası standartlara uyum sağlama konusundaki kararlılığını ve çabalarını yansıtmaktadır. Gri listeden çıkmanın sağladığı artan güven ortamı, ülkemize yabancı yatırım çekme kapasitemizi ve uluslararası ticaret hacmimizi artıracaktır. Bu gelişme, Türkiye'nin küresel ekonomik entegrasyonunu güçlendirecek ve iş dünyamızın rekabet gücünü pekiştirecektir” değerlendirmesinde bulundu.

“DESTEK OLACAĞIZ”

Gökhan Maraş, “Aydın Sanayi Odası olarak, bu önemli adımın sürdürülebilirliğini sağlamak adına tüm paydaşlarımızla finansal entegrasyonun güçlendirilmesi için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürerek, destek olacağız” sözlerine yer verdi. 

Kaynak: HABER MERKEZİ