Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  Aydın Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) tarafından Muhasebe Haftası nedeniyle Aydın Valiliği önünde tören düzenlendi.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Etkinlikte günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Aydın SMMMO Başkanı Engin Ünsal, “Serbest muhasebeci mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik mesleğinin toplumun tüm kesimlerine tanıtılması, ülke ekonomisine ve iş dünyasına sunduğu değer ve faydaya ilişkin farkındalığın arttırılması amacıyla 1-7 Mart, Muhasebe Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu önemli haftada, mesleğimizin ve Cumhuriyetimizin birlikte yürüttüğü bu yolculuğu kutlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Güzelçamlı sahilinde bayram hareketliliği Güzelçamlı sahilinde bayram hareketliliği

“TEMEL TAŞLARDAN BİRİYİZ”

“Meslek örgütümüz, Anayasamızın 135’inci maddesine istinaden kurulmuştur. TÜRMOB ve bağlı odalarımız kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşudur” görüşünü aktaran Ünsal, şunları kaydetti:

“Yaklaşık 125 bin serbest muhasebeci mali müşavir ve 5 bin yeminli mali müşavir ülke genelinde faaliyet göstermekteyiz. 77 serbest muhasebeci mali müşavir ve 8 yeminli mali müşavir odası, TÜRMOB çatısı altında hizmet vermektedir. Mesleğimiz, cumhuriyetimizin ve toplumumuzun gelecek gücünü oluşturan temel taşlardan biridir. Her geçen yıl, işletmelerin finansal sağlığını koruma ve güçlendirme misyonunu üstlenen Mali Müşavirler, ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Bizler üreten, canlı ve dinamik bir Türkiye için çalışmaktayız. Kaliteli hizmet sunarak, işletmelerimizin gelişimine katkı vererek, güvenilir işletme danışmanlığı vizyonumuz ile ülkemize ve işletmelerimize hizmet vermekteyiz. Başta Hazine ve Maliye Bakanlığı olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına verilmesi gereken beyanların tanzimi, gönderimi ve denetimi meslek mensuplarımız tarafından büyük bir özveri ile yapılmaktadır.”

“ÖZVERİYLE ÇALIŞIYORUZ”

Başkan Ünsal, “TÜRMOB ve odalarımız; sürekli yüksek kalitede hizmet sağlayan standartlarla, muhasebe ve denetim mesleğinin dünyadaki gelişmelere paralel olarak ilerletilmesi ve geliştirilmesi, Stajyerlerimizin ve meslek mensuplarımızın eğitimi ve mesleğin uygulanmasına yönelik sorunların çözümü konusunda büyük bir özveri ile çalışmaktadır. Alınterini koruyan, insanlara ve topluma umut olan, ekonomiye nefes aldıran, yüklenmiş olduğu sorumluluk bilinci ile topluma değer katan tüm meslektaşlarımın Muhasebe Haftasını kutlar, sağlıklı ve huzurlu günler dilerim” değerlendirmesinde bulundu.

Törene, oda üyelerinin yanı sıra Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Zeynep Yılmaz, Aydın Defterdar Vekili Elif Öge, Vergi Dairesi Başkanı Serdar Şahin ile Yeminli Mali Müşavirler Odası İl Temsilcisi Kemal Sarıtaç da katıldı. KIVANÇ UĞUR

Kaynak: HABER MERKEZİ