Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  İYİ Parti Kuşadası ve Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hayati Atlı, bu dönem yerelde ana muhalefet görevini üstleneceklerini kaydetti.

Atlı, yaptığı açıklamada, “Kesin olmayan sonuçlara göre, 31 Mart 2024 seçimlerinde partimiz belediye başkanlığında 26 bin 209 oy ve yüzde 37 oy oranı ile ikinci parti oldu. Kuşadası Belediye Meclisinde 9 üye, Aydın Büyükşehir Belediye Meclisinde 2 üye kazandık. Yola çıkarken hedefimiz Kuşadası Belediye Başkanlığını kazanmaktı. Tüm gayretlerimize rağmen, rakibimizin iktidar gücünü maalesef yenemedik. Belediye başkanlığını yüzde 5 oy farkla kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz” ifadelerini kullandı.

“GELECEK İÇİN YENİDEN UMUT OLACAĞIZ”

Kuşadası Belediye Meclisi’nde 9 kişilik grupla, İYİ Parti’yi ve kendilerine destek olan binlerce Kuşadalıyı temsil edeceklerini aktaran Atlı, şöyle devam etti: “Bu dönem yerelde ana muhalefet görevini üstleneceğiz. Doğruya destek olacak, yanlışa dimdik karşı duracağız. Bu seçimin sayısal galiplerinden biri de sandığa gitmeyen seçmen olmuştur. Seçmenin yaklaşık yüzde otuzu sandığa gitmemiştir. Bu durum, vatandaşın genel iktidara ve yerel iktidara bir tepkisidir. Bu yönüyle de, çalışmalarımızı planlayıp önümüzde ki dönemde tüm Kuşadalıların gönlünü alacak ve gelecek için yeniden umut olacağız. Kuşadası Belediye Başkan Adayımız Sayın Behçet Alp, seçim süreci boyunca büyük gayret göstermiş, Kuşadalı hemşehrilerimizin de büyük desteğini almıştır. Siyaset uzun soluklu bir iştir. Behçet Başkanla çıktığımız bu yolculukta 2024 önemli bir eşik olmuştur. İnşallah, 2024 seçimlerinde yarım kalan bu yolculuğumuzu 2029 yılında belediye başkanlığını kazanarak tamamlayacağız. Bu sebeple de, belediye meclis çalışmalarımızı Sayın Behçet Alp’le birlikte koordine edeceğiz.”

Ressam Özdemir ilk kişisel sergisini İbramaki Sanat Galerisi’nde açtı Ressam Özdemir ilk kişisel sergisini İbramaki Sanat Galerisi’nde açtı

“İYİ PARTİ’NİN GÖZÜ VE KULAĞI OLACAĞIZ”

Kuşadası Belediye Meclisi’nde üçüncü dönem, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ise ikinci dönem görev yapacağını anımsatan Atlı, “Bilgi, deneyim ve tecrübelerim doğrultusunda ve ekip arkadaşlarımla İYİ Parti'nin Aydın ve Kuşadası'nda gözü ve kulağı olacağız. Üçüncü defa belediye meclis üyesi seçilmeme vesile olan başta Kuşadası Belediye Başkan Adayımız Behçet Alp olmak üzere, Kuşadası İlçe Başkanımız Sayın Müge Başakçı ve partimizin tüm yöneticilerine, fedakâr üyelerimize, değerli Kuşadalı hemşehrilerime sonsuz teşekkür ediyorum. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Sayın Özlem Çerçioğlu’nu, Kuşadası Belediye Başkanlığını kazanan Sayın Ömer Günel’i, seçilen belediye meclis üyelerimizin tamamını tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” değerlendirmesinde bulundu. 

Kaynak: HABER MERKEZİ