Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre; 9 günlük Kurban Bayramı dolayısıyla birçok vatandaş, kentlerinden tatil yörelerine ya da memleketlerine gitmeye hazırlanıyor. Seyahatlerde kimi vatandaşlar toplu taşımayı tercih ederken kimileri de özel araçlarıyla yollara koyulacak.

Aydın Tamirciler Odası Başkanı Hasan Eyefçi, yola çıkacak sürücülere araç bakımlarını ihmal etmemeleri uyarısında bulundu.

“ANTİFİRİZ HARARETİ ÖNLER”

Yeni Kıroba’ya konuşan Eyefçi, “Oldukça sıcak yaz günlerinden geçiyoruz. Önümüzdeki hafta da bayram tatili başlayacak. Sürücüler, yola gitmeden önce mutlaka araçlarını kontrol ettirsinler. Yağ ve sıvı bakımları, lastik kontrolleri oldukça önemli. Sıcak havalardan dolayı araçların hararet yapma riski var. Bu bakımdan araçların soğutma sıvılarının tam olması gerekiyor. Biz tamirciler olarak araçların yaz ya da kış mevsimi fark etmeksizin antifrizle kullanılmasını öneriyoruz” dedi.

KLİMA BAKIMI ES GEÇİLMEMELİ

Söke’de trafik kilitlendi Söke’de trafik kilitlendi

Yaz aylarıyla birlikte klima kullanımının da başladığını anımsatan Eyefçi, “Araç klimalarının gaz ve polen filtresi başta olmak üzere bakım ve kontrolleri düzenli olarak yaptırılmalı. Bakımlı bir araç seyahat sırasında yolculara konfor sunar” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ