Meyve üreticilerine kritik uyarı Meyve üreticilerine kritik uyarı

Çocukların zihinsel gelişiminde önemli bir rolü olan resim sanatını öğrencilere sevdirmek ve geleceğin sanatçılarını teşvik etmek amacıyla 1981 yılından bu yana gerçekleştirilen yarışmanın 42’ncisi, bu sene “Benim için Cumhuriyet” temasıyla düzenleniyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılına yakışır bir temayla düzenlenen 42. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması, çocukları Cumhuriyet’i resmetmeye çağırıyor. Yarışma, www.pinar.com.tr ve www.pinarcocukresimyarismasi.com web siteleri üzerinden 30 Haziran 2023’e kadar online başvuruları kabul ediyor. Yarışmaya Türkiye’nin 7 bölgesinden 6 – 14 yaş arasında ilköğretim ve ortaokul çağındaki çocuklar istedikleri sayıda resim ile başvuru yapabiliyor.

Yarışmaya başvuranlar arsından yapılacak değerlendirme sonucunda 7 öğrenci Bisan Bisiklet, 7 öğrenci kablosuz kulaklık, 14 öğrenci profesyonel resim çantası ve malzemeleriyle ödüllendirilecekken, 3 öğrenci de Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı aracılığıyla 1 yıllık eğitim bursunun sahibi olacak. Yarışmanın sonuçları 18 Eylül 2023 tarihinde www.pinar.com.tr adresinden ve @pinarlayasam sosyal medya hesaplarından açıklanacak.

Pınar Çocuk Resim Atölyesi deprem bölgesinde minik ressamlarla bir araya geliyor

Çocuklara yönelik uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerini her alanda yürütmeye devam eden Pınar, deprem bölgesinde afetten etkilenen çocukların keyifli vakit geçirmesini sağlamak için düzenlediği Pınar Çocuk Resim Atölyeleri’ni sürdürüyor. 4-7 Haziran 2023 tarihleri arasında, Adıyaman’daki çadır ve konteynerkentlerde ‘Benim İçin Cumhuriyet’ mottosuyla minik ressamlarla bir araya gelinen atölyede, çocuklar Benim İçin Cumhuriyet konulu resimler çizerek yarışmaya katıldı. Pınar Çocuk Atölyesi sonunda çocuklara yüz boyama ve Pınar Kido süt ikramı gibi etkinlikler yapıldı. Yarışmaya katılan çocukların resimleri 42. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması kapsamında değerlendirilecek ve bu yıla özel deprem bölgesindeki atölye çalışmalarına katılan 3 başarılı minik ressama jüri özel ödülü olarak Bisan Bisiklet hediye edilecek. Öte yandan, Pınar Çocuk Resim Atölyesi, Haziran ayı boyunca Kahramanmaraş ve Hatay’da da faaliyetlerine devam edecek. (HABER MERKEZİ)


masterbetting
Editör: ERDAL GÜNDÜZ