Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  ADÜ yönetimi, para vermeyen öğrencelere mezuniyet töreninde cübbe verilmediği yönünde ortaya atılan iddiaları yalanladı.

Kurban Bayramı'nda Aydın’da hava nasıl olacak? Kurban Bayramı'nda Aydın’da hava nasıl olacak?

Üniversiteden yapılan açıklamada, “Kamuoyunda öğrencilerimizin cübbelerinin teslimi noktasında birtakım sorunlar yaşandığına dair çıkan haber ve söylentiler, bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Para vermeyen öğrencilerimize cübbe verilmediği bilgisi gerçeği yansıtmamaktadır. Zira bahse konu durum ifade edildiği gibi cübbe parası olmamakla birlikte kep ve cübbelerin öğrencilerimiz tarafından temiz ve sağlam iadesinin sağlanması için fakülteler ve meslek yüksekokulları tarafından yıllardan beri süregelen standart bir uygulamadır” denildi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Açıklamada, “Ayrıca para konusunda bir zorlama olmamakla birlikte; tüm öğrencilerimizin kimlik karşılığı da kep ve cübbeyi teslim alması ve törenden sonra iadesi noktasında gerekli kolaylıklar sağlanmıştır. Her konuda olduğumuz gibi en mutlu günleri olan mezuniyet süreçlerinde de öğrencilerimizin yanındayız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” görüşlerine yer verildi. 

Kaynak: HABER MERKEZİ