Okulların kapanması ile birlikte yaz tatilini iyi değerlendirmek isteyen çocuklar ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak isteyen vatandaşlar için Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezleri yaz kursları başvuruları 28 Haziran’da sona erecek. Sanat, spor ve eğitici kurslar aracılığıyla her zaman vatandaşların yanında olduklarını belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Yaz tatilini iyi değerlendirmek isteyen çocuklarımızı, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak isteyen gençlerimizi ve hobilerini geliştirerek keyifli vakit geçirmek isteyen tüm vatandaşlarımızı kurslarımıza bekliyoruz” dedi. Kurslar hakkında detaylı bilgiye ise www.aydin.bel.tr adresinden ulaşmak mümkün.

BECERİLERİNİ GELİŞTİRECEKLER

Futboldan basketbola, yüzmeden tekvandoya, masa tenisinden boksa kadar 17 ilçede 32 farklı branşta verilecek kurslarda, çocuklar tatillerini verimli bir şekilde geçirirken, aynı zamanda yeni beceriler kazanacak. Büyükşehir Belediyesi de açtığı bu kurslar ile çocukların yaz tatillerini dolu dolu geçirmelerini ve kendilerini geliştirmelerini destekleyen önemli bir kaynak olmaya devam edecek. Açılan bu kurslar kişisel gelişimin yanı sıra çocukların takım çalışması ve disiplin gibi önemli becerileri kazanmasına da olanak sunacak.

17 İLÇE 32 FARKLI BRANŞ

17 ilçede 32 farklı branşta verilecek Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezleri yaz kursları ise şöyle; Drama, okçuluk, boks, yüzme, bale, judo, zumba, pratik İngilizce, deney kulübü, origami, halk oyunları, bağlama, pilates, futbol, voleybol, basketbol, satranç, masa tenisi, resim, jimnastik, gitar, atık malzemelerle sanatsal tasarım, modern dans, keman, mental aritmetik, akıl oyunları, değerler eğitimi, model uçak yapımı, okuma kulübü, takı tasarım, sanatsal tasarım, Türk Halk Müziği Korosu.

Nazilli’de umutlar boşa çıktı Nazilli’de umutlar boşa çıktı

Kurslar başvuru durumuna göre aynı zamanda çocuk, öğrenci ve yetişkin olmak üzere kategorilere de ayrılabiliyor, ilçelere göre değişkenlik gösterebiliyor.

Kaynak: HABER BÜLTENİ