Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Aydın’ın 17 ilçesinden 13’nün belediye başkanı tekrar aday oldu. Aday gösterilmeyen ya da aday olmama kararı alan 4 ilçenin belediye başkanı ise 12 gün sonra yapılacak yerel seçimlerde koltuğu devretmeye hazırlanıyor.

Belediye başkanlığında son günlerini geçiren isimlerden Didim Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Deniz Atabay, 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde iki dönem üst üste başkan seçilmişti. 2024 yerel seçimleri için de CHP’ye aday adaylığı başvurusunda bulunan Atabay’ın yerine Hatice Gençay aday gösterilmişti.

2019 yerel seçimlerinde göreve gelen Germencik’in CHP’li Belediye Başkanı Fuat Öndeş de bir dönem daha görev yapabilmek için aday adaylığı müracaatı yapmış ancak partisi, Burak Zencirci’nin aday olmasını kararlaştırmıştı.

ERDEN ADAY OLMAMIŞTI

İlk olarak 2009 – 2014 yılları arasında Yenipazar Belediye Başkanlığı yapan, bir dönemlik aranın ardından 2019’da yeniden bu göreve seçilen CHP’li Mehmet Yüsran Erden ise 2024 yerel seçimleri için aday adaylığı başvurusunda bulunmamıştı. CHP, hâlihazırda elinde bulundurduğu ilçede yerel seçim yarışına Malik Ercan’la katılıyor.

ÇÖMDEN, MECLİS’E KONTENJAN ADAYI

TCG Nusret müze gemisi Aydın’a geliyor TCG Nusret müze gemisi Aydın’a geliyor

Metin Ertürk’ün 2023 Mayıs seçimlerinde milletvekili aday adaylığı nedeniyle istifasının ardından belediye meclisi tarafından Kuyucak Belediye Başkanı seçilen Mehmet Çömden de 31 Mart seçimleriyle birlikte başkanlığa vedaya hazırlanıyor. AK Parti, Kuyucak’ta Metin Ertürk’ü aday gösterirken, Çömden, Ertürk’ün belediye meclis listesinde kontenjan adayı olarak yer aldı. 

Kaynak: HABER MERKEZİ