Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  31 Mart yerel seçimlerine giden süreçte, gözler Aydın Büyükşehir’in yanı sıra ilçelerde geçecek seçim yarışına çevrildi. Seçim yarışının çekişmeli geçmesi beklenen ilçeler arasında Bozdoğan da bulunuyor.

2004 – 2019 yılları arasında CHP’li Tümer Apaydın’ın üç dönem başkanlık yaptığı ilçede, 31 Mart 2019 yerel seçimlerini Cumhur İttifakı’nın adayı AK Parti’li Ufuk Altıntaş kazandı.

ALTINTAŞ’IN ADAYLIĞINA KESİN GÖZÜYLE BAKILIYOR

2024 seçimleri için karşısına rakip çıkmayan Altıntaş’ın AK Parti tarafından yeniden belediye başkan adayı gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Altıntaş’ın adaylığının açıklanmasının ardından 5 yıllık dönemde gerçekleştirdiği projeler ve önümüzdeki dönem yapmayı planladığı yatırımlar üzerine bir seçim propagandası geliştirmesi bekleniyor.

GERİ ALMAK İÇİN UĞRAŞACAKLAR

CHP ise 2019’da kaybettiği Bozdoğan Belediyesi’ni uzun yıllar Ziraat Odası Başkanlığı görevinde bulunan Mustafa Galip Özel’le kazanmayı hedefliyor. Tarım kesiminden gelen ve Bozdoğan’da iddialı bir isim olan Özel, saha çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

3’üncü Efeler Gastronomi Festivali’ne başvurular başladı 3’üncü Efeler Gastronomi Festivali’ne başvurular başladı

EMEKLİ ALBAY ADAY

2024 yerel seçimlerine kendi logosuyla girme kararı alan İYİ Parti ise Bozdoğan Belediye Başkanlığı’na 14 Mayıs seçimlerinde milletvekili adayı olan Erhan Algan’ı aday gösterdi. Emekli albay olan Algan, İYİ Parti Bozdoğan İlçe Başkanlığı görevinde de bulunmuştu. İlçenin sevilen simalarından Algan, adaylığının açıklanmasının hemen ardından saha çalışmalarına başladı.

AK Parti, CHP ve İYİ Parti’nin iddialı isimlerle yarışa girecek olması ilçede heyecan yarattı. KIVANÇ UĞUR

Kaynak: KIVANÇ UĞUR