Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Filiz Özdemir'in haberine göre, Demokrat Parti Buharkent İlçe Teşkilatı’nın 1. olağan kongresi yapıldı. Murat Gülsün’ün tek aday olduğu kongrede Demokrat Parti İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, , Demokrat Parti Aydın İl Başkanı Serhat Emanet, Buharkent Demokrat Parti Belediye Başkan adayı Fatih Yıldırım, Demokrat Parti Nazilli ilçe Başkanı Mustafa Uysal, diğer il ve ilçe başkanları ile partililer katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede faaliyet raporu ve mali tablo okunarak oy birliğiyle ibra edildi.

“ORTAK ÇIKARLARDA BİR ARAYA GELECEĞİZ”

Kongrede konuşan DP Buharkent belediye başkan adayı Fatih Yıldırım,“Buharkent Demokrat Parti olarak çok güzel bir yönetim kurduk. Kıymetli meclis üyesi adaylarımız var. Bu iş sadece benle değil, ekiple olur. Ortak akılla olur. Bu toplumu toparlayacağız. Ortak çıkarlarda bu insanları bir arada tutmayı başaracağız. Ben görev aldığım her yerde bunu başardım. Buharkent’te başaracağıma inanıyorum. Sonuna kadar Buharkent halkının arkasındayım. Kişisel çıkarlarım için siyaset yapmayacağım” dedi. Fatih Yıldırım, her kesimden oy alabileceğine olan inancını dile getirirken “Biz 31 Mart’ta Buharkent’i alacağız ve muhalefeti de bırakmayacağız. Buharkent halkı ayrılıktan bıktı. Bu memleketi tek vücut yapacağız. Belediye Başkanı esir edeceğim diye uğraşıyor, muhalefet teslim edeceğim diye uğraşıyor. Ben ne esir edeceğim, ne de teslim edeceğim” diye konuştu.

FATİH YILDIRIM’A TAM DESTEK VERDİ

Demokrat Parti İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt Kuzey Irak’taki saldırılarda şehit düşen 12 askeri anarak başladığı konuşmasında “Buharkent’te AK Partiye oy verenler gerçekten çok pişmanlar. Niye yandaşı olanlar, parası olanların çocukları işe girdi, ama partisi için çalışan mücadele edenler, yoksul fakirlerin çocukları bir işe dahi giremedi. Adaletli olalım demediler, adaleti yerle bir ettiler. Adayımız Fatih başkan diyor ki ben ezilenlerin sesi olmak istiyorum

CHP’li Bülbül’den  şike iddiasına tepki CHP’li Bülbül’den şike iddiasına tepki

diyor. Ben milleti baskı altına alanların karşında dik durmak için aday oldum diyor. Öyleyse Buhankent’liye düşen Fatih kardeşimizin yanında olmak, dik durmaktır” ifadelerini kullandı. Enginyurt, belediye başkan adayı Fatih Yıldırım için yerel seçimlerde destek isterken, seçilmesi durumunda hizmet üretebilmesi için tam destek vereceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: FİLİZ ÖZDEMİR