Aydın Barosu yeni başkanını seçti Aydın Barosu yeni başkanını seçti

Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  Recep Taner’in belediye başkan aday adaylığı nedeniyle istifasının ardından İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı’na getirilen Ahmet Ertürk, yeni yönetimini oluşturma çalışmalarında sona geldi. Yeni yönetimin tamamına yakınının partinin kurucu üyelerinden oluşacağı öğrenildi.

“NEREDEYSE TAMAMI KURUCULARDAN OLUŞUYOR”

Yeni Kıroba’nın sorularını yanıtlayan Ertürk, “Arkadaşlarımızdan evraklarını istiyorum. Birkaç kişinin tamamlanması gereken evrakı var. Onlar da tamamlanınca hafta başında Dernekler Masası’na sunacağız. Yönetim kurulumuz 50 asıl, 50 yedek üye olmak üzere toplam 100 kişiden oluşuyor. Yönetimin neredeyse tamamı kuruculardan oluşuyor” dedi.

HAFTA İÇİ AÇIKLANACAK

Mevcut yönetimden çalışmak isteyen isimleri de değerlendirdiklerini ifade eden Ertürk, “Emek veren, kurucu arkadaşlara teklif götürdük. 15’e yakın arkadaşımız da istifa eden ancak sonrasında partiye geri dönme kararı alan isimler. Bir şekilde küsmüşler, kırılmışlar. Onların da gönlünü almak için yönetimde yer verdik. ‘Siz varsanız biz de varız’ diyenler var. Yeni yönetim kurulumuz hafta içinde belli olacak” görüşlerini aktardı. 

Kaynak: KIVANÇ UĞUR