Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  Mazbatasını almak üzere Aydın Adliyesi’nin yemekhane bölümüne gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, adliyenin fiziki yetersizliği üzerinden iktidara yüklendi, “Yemek kokularıyla beraber mazbata almaya geliyoruz” diyerek tepkisini dile getirdi. 

“KABUL EDİLEMEZ” 

TES Aydın’dan milletvekillerine mektup TES Aydın’dan milletvekillerine mektup

Çerçioğlu, “Yakışıyor mu ya? Türkiye’nin hangi ilinde bir Büyükşehir Belediye Başkanı ya da ilçe belediye başkanı adliyenin yemekhanesinde mazbata alır? Utanç verici bir şey. Böyle bir şey kabul edilebilir mi? İşte kaybetmelerinin temel nedenlerinden birisi bu. Ben 2002 yılında milletvekili oldum. O zaman onlar Aydın’a adliye sarayı yapacaktı. Çok fazla durmayalım burada, bu bina çürük. İnsanın asabının bozulmaması mümkün mü? Yemek kokularıyla beraber geliyorsun mazbata almaya. Kabul edilebilir bir şey değil bu. Ben bunları sevmediğim için bir kısım AK Partililer beni sevmiyor ama halk seviyor” ifadelerine yer verdi. 

“AYDIN’A YAKIŞIYOR MU?” 

Mazbata almak için içeri girerken adliye binasının durumunu gördüğünü söyleyen Çerçioğlu, şöyle konuştu: “Merdivenlerden iniyoruz, demirler paslanmış. İnsanlar düşmemek için uğraş veriyor. Yakışıyor mu bu Aydın’a? Daha size binlerce örnek sunabilirim. Ben kaç tane yer önerdim bunlara. Ben önerdim diye beğenmediler, yapmadılar. Bu yerler Aydın halkının malıdır. Özlem Çerçioğlu’nun malı değil. Biz emanetçiyiz burada. Aydın halkının malı bunlar. Hepimiz kullanacağız. Bu zihniyet Aydın’da bunları bu hale getirdi.” 

Kaynak: HABER MERKEZİ