Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, 10 bin liraya çıkarılan en düşük emekli maaşına ilişkin değerlendirmesinde iktidara yönelik eleştirilerde bulundu.

Başkan Atay'a Efeler'de büyük destek Başkan Atay'a Efeler'de büyük destek

“Milyonlarca emekliye yüzde 5 ek zam yapıyoruz demek, en düşük maaşı 10 bin lira yapmak ve bunu müjde diye duyurmak akla, mantığa sığmıyor” diyen Bülbül, “AKP iktidarı emekliyi yok saymaktan, hor görmekten, cebine göz dikmekten ne zaman vazgeçecek? Size soruyorum; enflasyonun yüzde 65 olduğu, açlık sınırının 21 bin 953 lira, yoksulluk sınırının 56 bin 942 lira olduğu, simidin 13 lira, ekmeğin 8 lira olduğu, bir kilo peynirin 150 liranın üzerinde olduğu, bir buçuk kilo yoğurdun 70 lira olduğu, bir litre sütün 25 lira olduğu yerde emekli 10 bin lirayla nasıl geçinebilir?” dedi.

“BU ZULMÜ UNUTMAYACAKLAR”

CHP’li vekil, “Sizin yüzünden yıllarca çalışıp emekli olup rahat etme hayali kuran vatandaşlarımız zulüm çekiyor. Yalan vaatlerle kandırdığınız milyonlarca emekli bu yapılan zulmü unutmayacak, 31 Mart yerel seçimlerinde bunun cevabını sandıkta çok sert şekilde verecektir” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: KIVANÇ UĞUR