Ege İş Kadınları Derneği’nin (EGİKAD) koordinatörlüğünü üstlendiği ‘Dijital Çağ Becerileri’ (DAS) Erasmus Projesi yapılan toplantı ve organizasyonlarla devam ediyor. Covid-19 sonrası işlerini bırakmak zorunda kalan düşük mesleki vasıflı kadınların dijital becerilerini geliştirebilmelerine yardımcı olma hedefiyle hayata geçirilen Avrupa Birliği onaylı DAS Projesi’nin çoğaltıcı etkinliği Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Toplantı Salonu’nda yapıldı.

AYBEL’in sermayesinde 40 milyonluk artış AYBEL’in sermayesinde 40 milyonluk artış

‘Çoğaltıcı’ etkinliğini EGİKAD üyeleri ve İzmirli genç girişimci kadınların katılımı ile gerçekleştirdiklerini söyleyen EGİKAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aslı Odabaşı, etkinlikte EGİKAD Yönetim Kurulu Üyesi Güler Toksöz ile birlikte Medya ve Pazarlamada İletişim Araçları isimli bir sunum gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kadınları geleceğe hazırlıyorlar

Soru ve cevaplar ile sonuçlandırılan etkinlik sonunda hem kendi üyelerinden hem de katılım sağlayan girişimci kadınlardan geri bildirimler alan katılımcıların dijital beceriler noktasında daha donanımlı hale geldiklerini vurgulayan EGİKAD Başkan Yardımcısı Aslı Odabaşı, “Kadını güçlendirecek, iş yaşamında, kamusal alanda ön plana çıkmasını sağlayacak, kendi ayakları üzerinde durmasına imkan tanıyacak donanımları dezavantajlı kadınlara sunmak için çalışıyoruz. Bu tarz Avrupa Birliği projeleri de kadınların iş yaşamında ihtiyaç duyacağı, özellikle dijital alanda, yetkinlikleri edindirmede büyük bir fayda sağlıyor. Önümüzdeki süreçte bu tarz projelere daha fazla ağırlık vereceğiz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)
 

Editör: ERDAL GÜNDÜZ