Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Filiz Özdemir'in haberine göre,  Cumhur İttifakı’nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı AK Partili Mustafa Savaş oldu. Savaş CHP’li Özlem Çerçioğlu ile üçüncü kez başkanlık yarışına girecek. Cumhur İttifakı’ndan Büyükşehir adayının açıklanmasıyla gözler ilçe adaylarına çevrildi. Özellikle Doğu bölgesinin en büyük ilçesi olan CHP, İYİ Parti ve diğer partilerin henüz adayını açıklamadığı Nazilli’de Cumhur İttifakı’nın adayı merakla bekleniyor. AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Volkan Beyazıt ve MHP Nazilli İlçe Başkanı Hasan Eren, konuyla ilgili açıklamalarında ittifakın gücüne inandıklarını belirterek “Birlikte kazanacağız” mesajı veriyor.

“KENETLENMİŞ DURUMDAYIZ”

Muhtar Öztürk’ten Büyükşehir'e hizmet teşekkürü Muhtar Öztürk’ten Büyükşehir'e hizmet teşekkürü

Başkan Beyazıt konuyla ilgili açıklamasında "Biz Nazilli'de Cumhur İttifakı olarak MHP ilçe başkanımız ve teşkilatlarımızla birbirimize kenetlenmiş durumdayız. Genel merkez düzeyinde de bu böyle ilerliyor. Ortak kararla nezaket içerisinde belirleniyor. Tabanda da aynı durum var, geçen seçimde de çok güzel ilerlemişti bu seçimde de aynı olacağını düşünüyorum. Cumhur İttifakı başarıyı taçlandıracak.Karşı tarafın seçime ittifaklı ya da ittifaksız girmesiyle ilgilenmiyoruz. "Karşı tarafta ittifak olmaması bizi rehavete düşürmüyor. Seçim zaferi, çok çalışmaktan geçiyor. Hedefimiz Nazilli belediye başkanlığını tekrar seçimle kazanmak” dedi.

“İTTİFAK OLARAK KAZANMAYA ŞARTLANDIK”

Tıpkı Volkan Beyazıt gibi ittifak vurgusu yapan MHP Nazilli İlçe Başkanı Hasan Eren de, ittifak kapsamında Aydın'ın tamamını almaya şartlandıklarını söyledi. Eren, "Karşı tarafın çalışmaları bizi ilgilendirmiyor. Biz Cumhur İttifakı olarak Aydın'ın tamamını almaya şartlandık. Nazilli'de de adayın bizden ya da AK Parti'den olması bir şeyi değiştirmez. Aynı şekilde çalışacağız. AK Parti'deki 4 aday adayının her biri aynı kıymette, hepsini severim. Önemli olan ilçemize hizmet. Kim gösterilirse onunla çalışacağız" İfadelerini kullandı.

Kaynak: FİLİZ ÖZDEMİR