Koçarlı Halk Ekmek için tepkiler çığ gibi büyüyor Koçarlı Halk Ekmek için tepkiler çığ gibi büyüyor

Yeni Kıroba İnternet Haber Sitesi'nden Kıvanç Uğur'un haberine göre,  31 Mart yerel seçimlerinde ülke genelinde aldığı yaklaşık yüzde 4’lük oy oranıyla umduğunu bulamayan İYİ Parti, 27 Nisan’da yapılacak kurultaya hazırlanıyor. Genel Başkan Meral Akşener’in aday olmayacağını açıklamasının ardından Koray Aydın, Musavat Dervişoğlu ve Mehmet Tolga Akalın, genel başkan adaylıklarını açıkladı.

Kurultay sürecine ilişkin Yeni Kıroba’ya özel açıklamalarda bulunan İYİ Parti Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk, kurultay delegeleriyle istişarede bulunduğunu belirterek, “Herkes görüşlerini söylüyor. Meral Hanım’ın belli bir dönem uzakta kalmasını, partinin yine duayeni olmasını istiyorlar. Değişim de olmalı. Meral Hanım’la yıprandık. Parti bir değişim, bir yeni trend yakalamak istiyor. Küskünlerin geri çağrılması yönünde bir görüş birliği var. Küsmüş, partiden bir şekilde kopmuş, ittifak olmalı veya olmamalı diye küsmüş arkadaşları tekrar partiye kazandırmayla ilgili çalışma yapılması isteniyor. Erhan Usta ve Koray Aydın da benzer bir şey söyledi” ifadelerini kullandı.

AYDIN’DAN 26 DELEGE OY KULLANACAK

Genel başkanlığa aday olan 3 ismin de partinin kurucusu olup, değerli insanlar olduğunu kaydeden Ertürk, “Kimin için hayırlısıysa o olsun. 26 üst kurul delegemiz var. Herkesin fikrine saygı duyuyoruz. Kimsenin bir taraf olması da gerekmiyor. İnsanlar kongre sürecine kadar olan çalışmalara, kongredeki çalışmalara bakacaktır. Elbette herkesin gönlünden geçen isimler var. 26 kişinin içinde bir iki kişi ‘şundan başkasına oy vermem’ diyor. Geri kalanı duruma, ortama, salondaki konuşmasına, yeni aday çıkıp çıkmayacağına göre değişiklik gösterebilir” görüşlerini dile getirdi. 

Kaynak: HABER MERKEZİ